Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novadā pabalstos šogad izmaksāti 20 tūkstoši eiro

Jau vairākus gadus Cēsu novada iedzīvotāji līdz 30. septembrim var pieteikties pabalstiem malkas un mācību piederumu iegādei. Šogad pirmo gadu mācību pabalstam varēja pieteikties arī daudzbērnu ģimenes, kurās bērns uzsāka mācības 1. klasē, pabalsta apmērs bija 20 eiro, informē Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” projektu vadītāja – attīstības speciāliste Vita Pleševnika.

Kā jau ierasts, pabalsti mācību piederumu iegādei tika izsniegti netieši – dāvanu karšu veidā, katram trūcīgo ģimeņu skolēnam piešķirot 25 eiro, bet maznodrošināto ģimeņu skolēnam – 20 eiro. Dāvanu kartes 15 eiro vērtībā tika piešķirtas bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kurus audzina aizbildņi vai audžuģimenes.

Vita Pleševnika norāda – kopš jūlija līdz septembra beigām pabalsts kopumā piešķirts 86 ģimenēm, dāvanu kartes izsniedzot 127 skolēniem, tai skaitā 23 daudzbērnu ģimeņu bērniem kopsummā par 2 510 eiro. Samazinoties trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu skaitam, izmaksāto pabalstu kopsumma šogad samazinājās, bet līdz ar doto iespēju dāvanu kartes saņemt daudzbērnu ģimeņu bērniem nedaudz pieauga izsniegto dāvanu karšu skaits. Kopš 2014.gada pabalsta apjoms mācību līdzekļu iegādei sarucis par 34,89 %.

Savukārt, malkas apkures pabalsts bija tiešs un tika izmaksāts pabalstu saņēmējiem. Šogad Cēsu novadā malkas pabalsts tika piešķirts 164 ģimenēm, par 44 ģimenēm mazāk nekā pērn. Līdz ar to ir samazinājusies malkas apkures pabalstam izmaksātā naudas summa no 21 505 eiro līdz 17 905 eiro (samazinājums par 16,74 %). Trūcīgām ģimenēm pabalsta apmērs bija 150 eiro un maznodrošinātām ģimenēm – 85 eiro.

V.Pleševnika arī informē, ka 1.novembrī tiks uzsākta iesniegumu pieņemšana centrālapkures pabalstu piešķiršanai. Aģentūras sociālās palīdzības organizatori iesniegumus pieņems līdz nākamā gada 31.martam.
Informāciju sagatavoja: