Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novadā attīsta publisko interneta pieejas punktu tīklu

Turpinot attīstīt Cēsu pilsētas un novada informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru un pieejamību, sākts publisko interneta pieejas punktu tīkla paplašināšanas projekts, aģentūru LETA informēja Cēsu novada domes pārstāvji.

Kā stāsta domes pārstāvji, pašlaik notiek trīs jaunu publisko interneta pieejas punktu izveide Cēsu novada pašvaldības ēkā, Sociālajā aģentūrā, kā arī Līvu pamatskolā Krīvos, bet pilnveidoti tiek trīs esošie pieejas punkti Cēsu Centrālajā bibliotēkā, kā arī Rīdzenes un Rāmuļu bibliotēkās. Visos izveidotajos punktos būs iespēja izmantot bezvadu internetu gan telpās, gan ārpus tām – 50 metru rādiusā ap ēku. Sociālajā dienestā izveidotajā interneta piekļuves punktā tiks nodrošināta pieeja datortehnikai un iespēja digitalizēt un izdrukāt dokumentus, bet bibliotēkās, kur pašlaik nodrošināta iespēja piekļūt internetam, tiks veikti uzlabojumi, iegādājoties papildus datorkomplektus. Plānots, ka pilnībā pakalpojumi visos plānotajos objektos tiks nodrošināti jau jūnija beigās.

Projekta kopējās izmaksas veido 26 216 eiro, no kuriem 85% nodrošina Eiropas Savienības finansējums, 2,25% ir valsts finansējums, bet 12,75% – Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums.

Kā stāsta Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), Cēsīs notiek aktīvs darbs pie dzīvošanai patīkamas vides radīšanas – tiek domāts par drošību, izglītības kvalitāti, kultūru, vidi. Tāpat daudz tiek domāts par mobilitāti un jaunajām tehnoloģijām. “Prasmīgi izmantotas modernās tehnoloģijas ir teju vienīgā iespēja noturēt iedzīvotājus vietās, kur nav lielu ražotņu, piemēram, Cēsīs, īpaši ņemot vērā to, ka nākotnē rūpniecībā cilvēkus aizvien vairāk aizstās roboti, un aizvien vairāk cilvēku būs spiesti strādāt nozarēs, kuras veiks robotiem nepaveicamus intelektuālos darbus, un vēlēsies baudīt kvalitatīvus dzīves apstākļus,” piebilst Rozenbergs.

Kā ziņots, nacionāla mēroga valsts iestāžu un pašvaldību e-vides attīstības mērījumā “Latvijas pašvaldību e-indekss”, kurā piedalījušās 116 pašvaldības, Cēsu novads lielo novadu kategorijā ar iedzīvotāju skaitu virs 7000 ierindots trešajā vietā aiz Dobeles un Tukuma novadiem.

LETA