Ziņas

Sabiedrība

Cēsu muzejs izveidojis tiešsaistes kursus dzimtas pētniecībai

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā jaunu tiešsaistes programmu “Dzimtas pētniecība – ar ko sākt?”, informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Programma piedāvā katram dalībniekam attīstīt praktiskās iemaņas dzimtas vēstures pētīšanā un dzimtas koka veidošanā, izmantojot Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā esošos avotus un interneta resursus. Mācību laikā iespējams sākt vai turpināt savas dzimtas pētniecību.

Programmu izstrādāja ir Cēsu Vēstures un mākslas muzejs un Agnese Lūse. “2006.gadā, meklējot informāciju dokumentālās filmas vajadzībām, pirmoreiz nonācu Latvijas Valsts vēstures arhīvā un atklāju, cik aizraujoši ir izzināt Latvijas vēsturi caur cilvēku likteņiem,” stāstīja Lūse, piebilstot, ka kopš tā laika nav pārtraukusi pētīt personu un dzimtu dzīvesceļus un izglītoties par Latvijas vēsturi.

Mācību process organizēts tiešsaistes platformā “Zoom”. Kursu dalībniekiem jābūt datoram ar skaņas klausīšanās iespējām, mikrofonu un video kameru. Mācību laikā izmanto interneta resursus “Raduraksti.lv”, “Ciltskoki.lv”, “Familysearch.org”, “Periodika.lv”.