Ziņas

Sports

Cēsu komandas uzvar

Tādējādi cēsnieki uzstādīja šīs sezonas čempionāta rekordu. Pirmos vārtus cēsnieki guva jau spēles 37. sekundē, kad precīzs bija Andris Malkavs. Kā jau liecina rezultāts, laukumā dominēja mājnieki, par to liecina arī metienu attiecība – 44:22 “Lekringa” labā.

Kā atzina komandas treneris Atis Rīsmanis, tik iespaidīga uzvara sen nav fiksēta.

“Mēs nemākam sagraut pretinieku, bet šoreiz kaut kā viss izdevās. Varbūt iepriekšējais zaudējums “Lauku Avīzei” lika saņemties un pierādīt, ka varam gūt vārtus,” teica A. Rīsmanis.

Spēle pierādīja, ka cēsnieki prot gūt vārtus, jo realizēta gandrīz puse no metieniem pa vārtiem. “Lekrings” rādīja ātru, saturīgu spēli, kam “Rīgas” florbolisti tā arī nespēja atrast pretargumentus. Cēsu komandas labā vārtus guva: Jānis Freivalds, Andris Malkavs, Andris Rodionovs – 3, Mārtiņš Rajeckis, Mārtiņš Jarohovičs, Ingus Laiviņš – 2, Artis Malkavs, Māris Zicmanis, Normunds Vorobjovs, Roberts Krūmiņš, Oskars Dumpis.

“No vienas puses ir prieks, ka viss izdevās, bet jābūt uzmanīgiem, lai šis panākums neietekmē nākamās spēles,” atzina komandas treneris.

Un nākamā spēle būs nopietna, jo 4.februārī pretī stāsies čempionāta vicelīderi – “Rubene”. Divās iepriekšējās spēlēs cēsnieki “Rubenei” zaudēja ar vienu vārtu starpību. Spēle notiks Cēsu sporta kompleksā.

Vēl var atzīmēt, ka citā spēlē Stalbes “Pārgauja” jau otrajā spēlē pēc kārtas atņēma punktus vienai no turnīra līdervienībām. Šoreiz “Pārgauja” nospēlēja neizšķirti 6:6 ar Ķekavas komandu, tāpat kā iepriekš izglābjoties no droša zaudējuma. Pirms pēdējās trešdaļas Stalbes komanda bija nonākusi zaudētājos 2:5, tomēr trešajā trešdaļā parādīja īstu cīņas sparu, un spēle noslēdzās 6:6. Pie tam, neizšķirtu stalbēnieši panāca tikai sešas sekundes pirms spēles beigām. Pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva. “Pārgaujas” labā vārtus guva: Rolands Jānelsiņš – 3, Sandis Jānelsiņš, Artūrs Šulcs, Gatis Gailis.

“Vēsture atkārtojās, spējām izglābties no reāla zaudējuma. Iespējams, mūsu jaunie spēlētāji fiziski ir spēcīgāki, spēj noturēt tempu līdz beigām, jo pagarinājumā mums bija reālākas vārtus gūšanas iespējas, tikai nedaudz pietrūka,” atzina komandas pārstāvis Ilvars Balodis.

Šis panākums ļāva “Pārgaujai” pārcelties uz priekšpēdējo vietu turnīra tabulā. Nākamā spēle “Pārgaujai” izbraukumā pret Talsu komandu, kas tagad atrodas pēdējā vietā. Kā atzīst I. Balodis, šī būs sezo-nas svarīgākā spēle.

Kārtējo uzvaru, jau 15. šajā čempionātā, Latvijas basketbola līgā (LBL) guva “SK Cēsis/ Remarks” komanda, savā laukumā ar 81:75 pārspējot “LSP/VEF”. Komandas rindās rezultatīvākie bija: Gundars Rauza – 21 punkts, Ivo Pūce – 18, Sergejs Kiseļovs – 16.

Komandas treneris Vladimirs Kiseļovs atzīst, ka ar katru spēli spriedze pieaugs, jo visas komandas apzinās uzvaras svarīgumu. Tabulas lejasgalā esošām ir svarīgi saglabāt vietu LBL, bet augšpuses komandas – cīnīsies par vietu play-off. Nākamā spēle jau šovakar, kad izbraukumā cēsnieki tiksies ar “Kursa MRU”.

Uzvaru Schenker volejbola līgā izcīnījusi arī komanda “SK Cēsis/ Cēsu alus”, kas savā laukumā ar 3:1 pieveica “SK Babīte”.