Ziņas

Sabiedrība

Cēsu klīnikā sāk mediķu vakcināciju pret Covid-19

Cēsu klīnikā šodien no rīta sāk mediķu vakcināciju pret Covid-19, informēja SIA “Cēsu klīnikas” sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.

Cēsu klīnikā vakcinācijai pret Covid-19 pieteikušies 170 mediķi, bet nedēļas laikā plānots vakcinēt 90 no viņiem

“Esam saņēmuši pirmās “Pfizer” un “BioNTech” ražotās vakcīnas “Comirnaty” šai nedēļai, kuras plānojam atbilstoši instrukcijai vakcinēt no šodienas rīta līdz piektdienai,” sacīja Valnere.

Vakcinācijai pašlaik pieteikušies ap 170 mediķu, kuru vidū ir gan Cēsu klīnikas ārstniecības personas, gan mediķi no privātajām ārstniecības iestādēm, zobārstniecībām, arī atsevišķi speciālisti no citām pilsētām, pat Rīgas. Šonedēļ plānots vakcinēt 90 personas un vakcinēšanu pabeigt nākamās nedēļas laikā, sacīja Valnere.

Kā vēstīts, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rīkojumu, kas nosaka, ka no 11.janvāra tiks vakcinēti visi ārstniecības iestādēs strādājošie. Līdz šim vakcinēja lielo slimnīcu darbiniekus, pagājušajā sestdienā sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no šodienas šī iespēja būs visiem mediķiem – ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem.

Piektdien, 8.janvārī, valdība vienojās, ka Latvija iegādāsies papildu līdz 1,4 miljoniem “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 devu. Šāds lēmums tika pieņemts, jo piektdien Eiropas Komisija pieņēma lēmumu dalībvalstīm nodrošināt vēl papildu 300 miljonu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 devu.