Ziņas

Sabiedrība

Cēsu klīnikā jauna digitālā rentgena iekārta

Cēsu klīnikā uzstādīta moderna digitālā rentgena iekārta, kas ar mazāku starojumu ļaus nodrošināt augstāku izmeklējumu kvalitāti, kā arī nodrošinās īsāku izmeklējuma laiku.

Klīnikas galvenā medicīnas māsa un Eiropas projektu vadītāja Taiga Galeja – Gruntmane informē, ka pēdējās nedēļās veikti nepieciešamie priekšdarbi, tai skaitā īstenotas mācības personālam: “Šonedēļ sākam veikt rent­genoloģiskos izmeklējumus ar jauno tehnoloģiju. Tagad tiks demontēta viena no vecajām iekārtām, šogad iecerēts demontēt arī otru veco rentgena iekārtu, kas tiek izmantota ambulatorajiem pacientiem. Līdzšinējās iekārtas bija tehniski tik novecojušas, ka turpināt ar tām strādāt būtu ļoti lielas izmaksas un risks kādā brīdī palikt bez iekārtām, jo rezerves daļas ražotājrūpnīcas vairs nepiedāvā.”

Vecākā radiologa asistente Jeļena Andžāne jauno rentgena iekārtu vērtē ļoti atzinīgi: “Kā lielākos ieguvumus saskatu izmeklējumu veikšanas ātrumu un attēlu labo kvalitāti, kā arī mazāku apstarojumu pacientiem. Digitālos uzņēmumus varēsim redzēt uzreiz, tas ietaupīs laiku, pacientiem nevajadzēs gaidīt, kā tas bija līdz šim. Turklāt jaunā tehnoloģija ir ieguvums speci­ālistiem. Būs ērtāk un vienkāršāk strādāt, iekārta ir viegli manipulējama, piemēram, lampu augstumu var regulēt automātiski. Svarīgi, ka darbiniekiem tā ir iespēja apgūt jaunas zināšanas, attīstīties profesionāli un augt līdzi laikam.”

Iekārta iegādāta, turpinot īstenot ERAF projektu “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē”. Iekārtu veidojis pasaulē pazīstams diagnostikās radiogrāfijas sistēmu ražotājs – Dienvidkorejas medicīnas tehnoloģiju kompānija “DRGEM Corporation” ar gandrīz 20 gadu pieredzi nozarē.