Ziņas

Sports

Cēsu kauss tiek valmieriešiem

Uzvarētāji. Cēsu novada florbola čempionātā ceļojošo kausu izcīnīja Valmieras komanda “Farm Dumperi.lv Club”.Foto: no albuma

Cēsu sporta kompleksā aizvadītas Cēsu novada florbola čempionāta izšķirošās spēles, kurās noskaidrojās, kura komanda savā īpašumā iegūs čempionu kausu. Šogad novada čempionātu rīkoja biedrība FK „Lekrings” – Artis Malkavs, Artis Rasmanis un Jānis Vilders, bet galvenais tiesnesis Juris Markovs.

Līdz finālposmam bija nokļuvušas četras spēcīgākās komandas – “Lekrings Sr”, “SK Fono”, “Farm Dumperi.lv Club” (Valmiera) un “Vecpiebalga”, kuras bija gatavas cīnīties par galveno titulu.

Vispirms tika aizvadītas divas pusfinālspēles. Pirmajā no tām tikās regulārās sezonas uzvarētāji “Lekrings Sr” un “SK Fono”. Komandas spēli sāka uzmanīgi, un pirmās desmit minūtes aizritēja bez vārtu guvuma. Tad rezultātu atklāja “Lekrings Sr” spēlētājs Jorens Malkavs, taču līdz pārtraukumam pretinieki panāca izlīdzinājumu (Rihards Kamarūts), uzvarētāja noteikšanu atliekot uz otro puslaiku. To ļoti apņēmīgi un pārliecinoši sāka “SK Fono”, pirmajās četrās minūtēs gūstot sešus vārtus un panākot 7:1. Vārtus guva: Kevins Šmits, Mārcis Šteinbergs, Ģirts Krūklītis, Ralfs Punāns, R. Kamarūts, Elvis Miķelsons.

“Lekrings Sr” metās atspēlēties, ar diviem Jāņa Freivalda un vienu Arta Malkava precīzu raidījumu panāca 4:7, bet spēli glābt vairs neizdevās. Punktu pielika “SK Fono” spēlētājs Helmuts Smutovs, un spēle noslēdzās 8:4.

Otrajā pusfinālā starp “Farm Dumperi.lv Club” un “Vecpiebalga” pirmie rezultātu atklāja vecpiebaldzēni (Kaspars Konošonoks), un pirmais periods tā arī noslēdzās 1:0. Otrajā puslaikā valmierieši panāca izlīdzinājumu (Roberts Līviņš), un neizšķirts uz tablo bija vēl divas minūtes pirms perioda beigām. Taču tad divreiz precīzs bija “Farm Dumperi.lv Club” spēlētājs Roberts Pūpols, palīdzot komandai ar 3:1 gūt uzvaru un iekļūt finālā.

Uzvara pusfinālā izšķirošajā spēlē par kausu vairāk bija iedvesmojusi “Farm Dumperi.lv Club” florbolistus, kuri jau spēles piektajā minūtē izvirzījās vadībā 2:0. Arī turpinājums ritēja zem viņu rakstītā scenārija, kaut arī “SK Fono” centās mainīt notikumu gaitu, Valmieras komandas vārtos lieliski darbojās Ģirts Priedītis un Kaspars Urbāns. Katrs sargāja vārtus savā puslaikā, dodot savu pienesumu uzvaras kaldināšanā. Visi cēsnieku centieni atspēlēties beidzās bez rezultāta, tikmēr valmierieši turpināja gūt vārtus, un, fināla sirēnai skanot, tablo rādīja 6:0 “Farm Dumperi.lv Club” komandas labā. Tas nozīmēja, ka viņi kļuvuši par Cēsu novada čempionāta ceļojošā kausa ieguvējiem. Vārtus finālspēlē guva: Roberts Mačulāns, Edmunds Eglītis, kurš saņēma arī finālturnīra vērtīgākā spēlētāja balvu, Normunds Zēmelis, Roberts Līviņš, Roberts Pūpols, Edgars Lazdiņš.

Uzvarētāju vārtu vīrs Ģirts Priedītis atzina, ka vienmēr jau patīkami aizvadīt sauso spēli, bet, ja tas izdodas finālā, tas ir īpašs notikums: “Arī komanda finālā aizvadīja ļoti labu spēli, iespējams, labāko šajā turnīrā, visi bija maksimāli mobilizējušies, lai iegūtu šo trofeju. Jāteic, pretinieks bija labs, puiši cīnījās, bet šoreiz mēs bijām labāki. Lai arī mūsu pārsvars uz tablo liekas liels, spēle tik viegla nemaz nebija.”

Ģ. Priedītis stāsta, ka komandai grūtākais pārbaudījums bijusi ceturtdaļfināla spēle pret “Amatu”, kad tikai liela veiksme ļāvusi svinēt uzvaru pēcspēles soda metienos. Arī pret Vecpiebalgas komandu nācies krietni pacīnīties, lai tiktu pie uzvaras, tāpēc izcīnītais kauss dodot īpašu gandarījumu.

“Prieks par šo Cēsu čempionātu, kas notika ļoti augstā līmenī. Bija stipras komandas, kas ir ļoti būtiski, lai spēles būtu aizraujošas un ļautu augt spēlētājiem. Ir skaidrs, ka startēsim arī nākamgad, jo tituls ir jāaizstāv. Pieļauju, ka citas komandas būs vēl motivētākas, lai censtos mums to atņemt,” saka Ģ. Priedītis.

Cēsu novada čempionāta galvenais tiesnesis Juris Markovs aizvadīto turnīru raksturo kā izdevušos: “Esam izdarījuši pirmos secinājumus, jāteic, viena kļūme bija, sanāca tāda neveikla pauze gandrīz pusotra mēneša garumā. Tā kā mūsu spēles tiesā “Lekrings” spēlētāji, izslēgšanas spēļu laikā viņi bija aizņemti, nācās iepauzēt, bet tas nenāca par labu turnīram. Visu sezonu bija labs ritms, un pēkšņi iestājās pauze, kas noplacināja emocijas. Skaidrs, ka nākamajā sezonā no tā jāizvairās un jācenšas visu turnīru noslēgt līdz virslīgas izslēgšanas spēlēm.”

J. Markovs atzinīgi novērtē to, ka iesaistījās komandas no Vecpiebalgas, Pārgaujas, Valmieras, un cer, ka nākamgad ģeogrāfija vēl varētu paplašināties. Veiksmīga sadarbība ar Cēsu Sporta skolu, risinot zāļu jautājumu. Arī lielais skatītāju skaits visas sezonas garumā apliecina, ka turnīram jābūt arī turpmāk.