Ziņas

Sports

“Cēsu kausi” volejbolā izcīnīti

Kurš kuru. U-19 grupā zēniem pirmajā spēlē savā starpā tikās abas Cēsu Sporta skolas komandas. Gan šajā spēlē, gan turnīrā uzvarēja pirmā komanda, bet otrā – ierindojās 2.vietā.Foto: Māris Buholcs

Volejbola turnīrs jauniešiem “Cēsu Kauss 2016”, ko jau ceturto gadu rīko Cēsu Sporta skola, aizvadīts. Uz turnīru ieradās 34 komandas no Vidzemes, Kurzemes, arī Igaunijas. Spēles notika piecās zālēs uz astoņiem laukumiem, kausi tika sadalīti trijās vecuma grupās zēniem un divās vecuma grupās meitenēm. Visās piedalījās arī Cēsu Sporta skolas komandas.

Vislabāk mājniekiem veicās vecākajā zēnu grupā, U19, kur piedalījās divas Cēsu Sporta skolas komandas, ierindojoties pirmajā un otrajā vietā. Tiesa, kā norāda treneris Ģirts Mārtiņsons, konkurence šajā grupā bija vismazākā, piedalījās tikai četras komandas. Uzvarēja Sporta skolas pirmā komanda, otrajā vietā – otrā komanda. Uzvarētāju rindās par labākajiem spēlētājiem atzīti Atvars Ozoliņš un Kristaps Platačs, bet otrajā komandā – Uldis Elksnis.

“Sporta skolā spēlētāju šajā grupā daudz, tāpēc tika izveidotas divas komandas, lai visiem spēlētājiem ir iespēja uzspēlēt. Pirmajā komandā izteikti U-19 spēlētāji, otrajā – daudzi no U-17. Konkurenti šoreiz varbūt nebija tie spēcīgākie, lai gan ielūgumi uz turnīru tika izsūtīti daudzām skolām, taču turnīrs deva iespēju paskatīties uz pašu stiprajām un vājajām pusēm. Šādi pārbaudes turnīri nepieciešami, jo pēc vasaras jāpārkārtojas uz zāles volejbolu. Ar puišu sniegumu esmu apmierināts, ņemot vērā, ka zālē ar bumbām strādājam tikai no septembra sākuma. Var teikt, ka vēl jau tāds vasarīgs volejbols, bet progress ir redzams,” teica Ģ. Mārtiņsons.

Trešajā vietā Madonas 2.vidusskolas komanda, kuras treneris Valentīns Rakstiņš ir arī šīs skolas direktors. Viņš pastāstīja, ka Cēsu turnīrā piedalās pirmo reizi, bet pirms sezonas pārbaudes sacensības ir ļoti nepieciešamas: “Treneriem tā ir iespēja paskatīties, kādā līmenī ir spēlētāji, jo, sākoties sezonai, vairs nebūs laika daudz trenēties, būs jāspēlē. Šajā turnīrā noskaidrosies sastāvs startam Latvijas Kausa izcīņā, kas sāksies oktobrī. Šajā vecumā visi grib tikt laukumā, bet, lai tur būtu, sevi jāparāda. Ar gribēšanu vien par maz, trenerim jāredz, ko spēlētājs var. Īpaši tas attiecas uz otro sastāvu. Pamatsastāva spēlētāji zina, ka viņiem jānotur savs līmenis, treneris uz viņiem var paļauties, bet pārējiem jāparāda, ka arī ar viņiem var rēķināties. Čempionāta vai kausa izcīņas spēlēs nav laika eksperimentēt, bet šādi turnīri kā radīti, lai laukumā tiktu visi un katrs parādītu, uz ko spējīgs.”

Sudraba medaļas U12 grupā izcīnīja Cēsu Sporta skolas pirmā komanda. Par labāko spēlētāju komandā atzīts Gustavs Auziņš. Otrā komanda palika astotajā vietā, bet labākā spēlētāja tituls Regnāram Kreičmanim. Uzvaru šajā grupā svinēja Jēkabpils jaunie volejbolisti.

Zēniem U-14 grupā Cēsu Sporta skolas komandai trešā vieta. Labākā spēlētāja titulu saņēma Dāvis Vēvers. Šajā grupā kausu izcīnīja Minusas volejbola skolas komanda no Rīgas.

Cēsu Sporta skolas meiteņu komandām šoreiz neizdevās tikt pie medaļām. U-16 grupā cēsnieces palika tūlīt aiz goda pjedestāla. Uzvarēja Rīgas volejbola skolas komanda. Cēsu komandā labākās spēlētājas balva Martai Markovskai.

U-19 grupā cēsnieces piektajā vietā, uzvarēja Kuldīgas novada Sporta skolas volejbolistes. Cēsu komandā labākā spēlētāja Klaudija Tijāre.