Ziņas

Sports

Cēsu kausa ieguvēji – “Svētavots”

Uzvarētāji. Cēsu rajona ceļojošā kausa izcīņā triumfēja komandas “Svētavots” basketbolisti.Foto: no albuma

Ar komandas “Svētavots” uzvaru noslēgusies Cēsu rajona ceļojošā kausa izcīņa.

Šī trofeja iedibināta 2000.gadā, un savulaik cīņa par to notika uzreiz pēc rajona čempionāta. Laikiem ejot, komandu skaits sarucis, savu ietekmi atstājis arī kovids, un rajona vai novada čempionāts vairs nepastāv, taču kausa izcīņas tradīcija saglabāta.

Tradicionāli turnīrs notika pavasarī, bet, kā stāsta rīkotājs Mihails Mihailovs, pēc komandu lūguma šoreiz tika pārcelts uz rudeni: “Redzēsim, ko nesīs nākamais pavasaris, bet gribētu atgriezties pie ierastā režīma, lai kausa ieguvējs noskaidrojas pēc regulāro sezonu beigām.”

Šogad par kausu cīnījās piecas komandas: “Apse”, “Cēsu PSS”, “Metālu pasaule”, “Rakši”, “Svētavots”, un M. Mihailovs norāda, ka šobrīd tas ir reālais komandu skaits, kas ir Cēsu novadā: “Varbūt, ja turnīrs notiktu pavasarī, būtu bijusi vēl kāda komanda, bet šīs ir tās, kas startē arī citur. Jaunieši, kuri trenējušies basketbolā un varētu iesaistīties komandās vai veidot savas, pēc skolas beigšanas aizbrauc mācīties, un atpakaļ atgriežas retais. Ir entuziasti, kuri brauc uzspēlēt savās mājās. Protams, savu robu iecirta arī pandēmija, un būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai cilvēki atgrieztos sportiskajā apritē.”

Pirms turnīra vienmēr tiekas komandu pārstāvji, lai vienotos par izspēles formātu. Kad komandu skaits bija lielāks, uzvarētāju noteica izslēgšanas spēlēs, pārus nosakot pēc iepriekšējā gada vai regulārā čempionāta, kad tas vēl notika.

“Ja noticis regulārais čempionāts, izslēgšanas formāts ir pieņemams, bet pēdējos gados komandas izvēlas spēlēt apļa turnīru, jo tad ir vairāk spēļu,” saka M. Mihailovs.
Kausa ieguvējs noskaidrojās turnīra pēdējā spēlē, kurā tikās “Svētavots” un “Apse”. Spēle ritēja ļoti līdzvērtīgi, viss atrisinājās pēdējās nepilnās divās minūtēs, kad pie rezultāta 80:80 “Svēt­avots” basketbolisti guva piecus punkts, savu grozu nosargājot neskartu. Tas ļāva svinēt uzvaru 85:80, un apbalvošanas ceremonijā “Svētavots” basketbolisti varēja pienaglot pie kausa plāksnīti ar savas komandas nosaukumu.

Uzvarētāju rindās Elvis Saulītis un Reinis Rudzītis guva pa 22 punktiem, bet “Apse” rindās rezultatīvākais bija Kristaps Kiršteins, kurš guva 19 punktus.
Stāstot par uzvarētāju plāksnītēm uz kausa, M. Mihailovs rāda, ka uz kausa atrodama arī plāksnīte, uz kuras rakstīts, ka 2021.gada sezonas uzvarētājs ir “Covid-19” pandēmija, jo togad spēles par trofeju nenotika.

Komanda “Svētavots” izcīnīja uzvaru visās četrās spēlēs. Ko­mandā spēlēja un uzvarētāju medaļas saņēma: Jānis Dumburs, Ģirts Logins, Mārtiņš Milbergs, Ivo Jursons, Niks Līnis, Ralfs Mednis, Jānis Kāposts, Reinis Rudzītis, Elvis Saulītis, Reinis Sietiņš.

Otro vietu ar trim uzvarām izcīnīja “Cēsu PSS”, kurā spēlēja: Ralfs Priede, Jānis Kokle, Elans Lomošonoks, Maksims Fiļipovs, Deivids Aļeksejevs, Jēkabs Eglītis, Kristers Kubliņš, Reinis Uškāns, Reinis Krūmiņš, Markus Berkolts, Kristers Lelis, Toms Okrašinskis, Tomass Kvasts, Mikus Sīlis, Pēteris Berkholcs.

Trešo vietu un bronzas godalgas šogad saņēma “Apse”, kam divas uzvaras, divi zaudējumi. Ko­mandā spēlēja: Kristaps Ronis, Kaspars Jomerts, Artūrs Līmanis, Raivo Lemiesis, Māris Smaļķis, Kristaps Kiršteins, Jānis Niko­lājevs, Emīls Jonins, Rinalds Mi­hailovs, Jānis Kopeika, Artis Ozols, Audris Mihailovs, Raivis Puņeiko, Miks Mūrnieks, Ervīns Mihailovs.
Ceturtajā vietā ar vienu uzvaru “Rakši”, bet komanda “Metālu pasaule” piedzīvoja zaudējumus visās spēlēs.

Pēc pēdējās spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā tika sveikti arī komandu vērtīgākie spēlētāji. Komandā “Metālu pasaule” balvu saņēma Kristaps Grava, komandā “Rakši” – Edvīns Dzudzilo, “Apse” – Rinalds Mi­hailovs, “Cēsu PSS” – Kristers Buliņš, bet komandā “Svētavots” – Elvis Saulītis.

Ielūkojoties statistikas ailītēs, redzams, ka visvairāk punktus guvis Elvis Saulītis (“Svētavots”) – 112 (vidēji 28 punkti spēlē), otrajā vietā viņa komandas biedrs Reinis Rudzītis – 85 (vidēji 21,25), trešais Elans Lomošonoks – (Cēsu PSS) – 59 (vidēji 14,75).

Visvairāk laika laukumā pavadījis Ivo Ducens (“Metālu pasaule”) – 142, 41 (vidēji 35,40 minūtes spēlē), aiz viņa komandas biedrs Jurijs Timaškovs – 141,29 (vidēji 35,22 minūtes) un E. Saulītis (“Svētavots”) – 141,16 (vidēji 35,19 minūtes spēlē).

Dāsnākais piespēļu dalītājs bijis Mārtiņš Mīlbergs (“Svētavots”) – 23 (7,67 vidēji spēlē), Ralfs Mednis (“Svētavots”) rezultatīvi piespēlējis 21 reizi (5,25 vidēji spēlē), bet J. Timaškovs (“Metālu pasaule”) – 16 (4 vidēji spēlē).

Cīņā par atlēkušajām bumbām labākais E. Saulītis (“Svētavots”) – 42 (10,5 vidēji spēlē), otrajā vietā I. Ducens (“Metālu pasaule”) – 36 (7,25 vidēji spēlē), un tikpat arī R. Rudzītim (“Svētavots”).

Šis turnīrs noslēdzies, bet novada komandas turpina dalību dažādos čempionātos reģionā. Dažas startēs Vidzemes basketbola līgā, kas beidzot atsāksies pēc lielā pārtraukuma, un tajā apvienojušās Cēsu un Smiltene novada komandas. Valmieras čempionātā veterānu grupā startē “Rakši”, bet “Metālu pasaule” izmēģina spēkus Limbažu čempionātā.