Ziņas

Sports

Cēsu karatistu teicamie starti

Pārstāvēts godam. Cēsu karatē kluba komanda veiksmīgi startējusi starptautiskā turnīrā Lietuvā. Raivo Noviks (no kreisās), Rainers Nestro, Aiva Nestro, Gabriela Korneta – Movzeša, Mihiro Mizobata, Viļņas kluba “Karate Akademija” vadītājs Rutis Bublevičius, Didzis Nestro, Eduards Ozoliņš – Vīksne, Andis Ozoliņš-Vīksne. Foto: no albuma

Turpinot ikgadēju tradīciju, Cēsu karatē kluba komanda piedalījās 18.starptautiskajā bērnu un jauniešu “Fudokan” karatē čempionātā “Winter Cup 2019”, kas norisinājās 9.martā Traķos, Lietuvā, vēsta kluba pārstāve Aiva Nestro.

Čempionātu rīkoja Cēsu karatē kluba sadraudzības partneris “Karate Akademija” no Viļņas (Lietuva) un tā vadītājs Rutis Bublevičius (6.dans). Čempionātā draudzīgā atmosfērā sacentās klubu komandas no Baltkrievijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas, kuras pārstāvēja spēcīgākie dalībnieki. Sacensības norisinājās piecās dažādās disciplīnās. Viena, kas rosina tradicionālā karatē apguvē iesaistīties ģimenes, bija kata sinhroni bērniem un vecākiem, kurā divi dalībnieki – bērns un viens no vecākiem – vienlaikus sinhroni izpilda kata.

Cēsu karatē kluba komandā bija septiņi dalībnieki, sešiem no viņiem šīs bija jau otrās starptautiska līmeņa sacensības. Cēsnieki startēja ļoti atzīstami, mājās atvedot astoņas godalgas.

Vingrinājumā “kata” (noteiktu karatē cīņas kombināciju izpilde) sudraba godalgas izcīnīja Raivo Noviks un Mihiro Mizobata, bet bronzas medaļas – Leons Belousovs un Gabriela Korneta – Movzeša.

Vingrinājumā “sumo” (pretinieka nogāšana, izgrūšana no laukuma) sudrabs R. Novikam un L Belousovam, bet bronza – Eduardam Ozoliņam – Vīksnem.

Vingrinājumā “jiyu ippon kumite” (brīva cīņa ar ierobežojumiem, izmantojot noteiktas tehnikas kombinācijas brīvā pārvietošanās tehnikā) sudraba godalgu klubam atnesa M. Mizobata.

“Mūsu komandas dalībnieki čempionātam gatavojās mērķtiecīgi,” stāsta A. Nestro. “Nopietnā attieksme sagatavošanās posmā, augstas koncentrēšanās spējas, psiholoģiskā noturība, vecāku atbalsts un klātbūtne nodrošināja dalībnieku spējām atbilstošu tehnisko izpildījumu. Traucējošie faktori – ovāciju troksnis blakus laukumā, neparedzamas situācijas – neietekmēja snieguma kvalitāti. Papildfaktors, kas sekmēja rezultātu, bija iepriekšējā pieredze šāda līmeņa sacensībās.”

Komandu konkurencē kopvērtējumā Cēsu karatē kluba komanda ierindojās 5.vietā. Kā stāsta A. Nestro, komandu kopvērtējums atkarīgs no komandas skaitliskā daudzuma un individuālo dalībnieku izcīnīto godalgoto vietu skaita. Saskaņā ar nolikumu čempionāta tiesāšanas nodrošināšanai katram klubam bija pienākums deleģēt vismaz vienu noteiktas kvalifikācijas tiesnesi, bet no Cēsu karatē kluba tiesnešu pienākumus veica četri pārstāvji: Didzis Nestro (6.dans), Aiva Nestro (5.dans), Andis Ozoliņš – Vīksne (1.dans), Rainers Nestro (1.dans).