Ziņas

Sabiedrība

Cēsu gulbji pilsētas parkos atgriezīsies pēc Lieldienām

Ziemas mītnē. Cēsu gulbji pagaidām vēl uzturas z/s "Kliģeni" sniegtajā patvērumā. Visi putni ir pie labas veselībasFoto: no albuma

Pēc Lieldienām, par prieku pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, Cēsu parkos atgriezīsies gulbji, kuri ziemā, tāpat kā iepriekšējos gados, uzturējās zemnieku saimniecības “Kliģenu” siltumnīcās.

Kā informēja Cēsu novada domes komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs, no kopskaitā četriem Cēsu gulbjiem divi melnie gulbji dzīvos Maija parkā, viens melnais gulbis Avotu ielejas parkā un viens baltais gulbis, kuram tiek meklēta dzīvesbiedrene, uzturēsies Pils parkā.

Ziemas periodā gulbjus problēmas ar veselību nav piemeklējušas, tāpēc līdz ar optimālas gaisa temperatūras iestāšanos tie atgriezīsies Cēsu parkos. Gulbji tiek aprūpēti un regulāri baroti. Maizi un citus miltu izstrādājumus gulbjiem dot nedrīkst, jo tas kaitē putnu veselībai. Ja ļoti vēlas gulbjus pacienāt, tiem var dot mīkstās salātlapas.

Cēsu melnie gulbji kļuvuši par vienu no galvenajiem tūrisma apskates objektiem pilsētā un 2014.gada vasarā tie ieguva krietni simboliskāku nozīmi Cēsīm, jo iedzīvotāju balsojumā tos nodēvēja par Grāfu un Katrīnu.

Sagatavojusi Anda Dzenža