
SIA „Cēsu klīnika“ maijā apritēja 40 gadi, kopš tā atrodas pašreizējā ēkā. Pirmā nodaļa, kas pirms 40 gadiem vēra durvis, bija dzemdību – ginekoloģijas nodaļa. Tā gadu gaitā piedzīvojusi lielas pārmaiņas, tai skaitā -tehnoloģiskajās iespējās un pakalpojumu klāstā.
Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa „Druvas“ lasītājiem atklāj – ja vien atmiņu stāsti un dati ir pareizi, tad arī pirmā operācija esot bijusi tieši ginekoloģiska operācija. Tādēļ, atzīmējot klīnikas jubileju, I. Liepa uzsver Dzemdību – ginekoloģijas nodaļas plašās iespējas, augsto kvalitāti, kāda tiek nodrošināta pakalpojumiem šajā, kā arī citās klīnikas nodaļās.
I. Liepa vērtē: „Ar prieku jāsaka, ka Cēsu klīnikā piedzimušo mazuļu skaits pakāpeniski
palielinās. Pērn pie mums piedzima 507 mazuļi. Uzskatām, ka Dzemdību nodaļai Cēsu klīnikā ir jābūt, tā jāturpina attīstīt, uzlabot.“ Pērn izremontēta dzemdību zāle, pavisam nesen nodaļā veikta grīdas seguma nomaiņa, šogad plānots iegādāties jaunu dzemdību galdu. Pakāpeniski tiek investēts, lai Dzemdību – ginekoloģijas nodaļa būtu gan skaistāka, gan ērtāka.
I. Liepa sarunas gaitā min arī Cēsu klīnikas piedāvāto pakalpojumu plašā klāsta un kvalitātes saikni ar to, ka Cēsis sevi pozicionē kā ģimenei draudzīgu un dzīvošanai tīkamu vietu. I. Liepa skaidro, ka, nenoliedzami, – kvalitatīvu medicīnisko pakalpojumu nodrošināšana, tai skaitā labas Dzemdību nodaļas esamība, ir būtiska ģimenei draudzīgā pilsētā: „Viens no atslēgas vārdiem, runājot par Cēsu klīniku, ir individuāla attieksme un mājīga atmosfēra. To cenšamies nodrošināt un uzlabot, lai pacienti pie mums justos pēc iespējas labāk.”
Cēsu klīnikas ginekoloģe Sandra Kumpiņa un vecākā vecmāte Veronika Medne atzīst, ka Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļu mazuļa laišanai pasaulē izvēlas sievietes no ļoti dažādām Latvijas vietām – ne tikai Cēsu apkārtnes, bet arī attālākām vietām, tai skaitā Saulkrastiem, Salacgrīvas, Rūjienas, Valkas, Alūksnes, Rīgas.
V. Medne Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļā strādā vairāk nekā 30 gadu, un viņa piekrīt, ka šajā laikā izmaiņas ir ļoti jūtamas. Viņa skaidro, ka pa šiem gadiem mainījušās ne tikai vadlīnijas, kas jāievēro darbā, bet arī medicīniskās, tehnoloģiskās iespējas. “Liels prieks, ka pērn Cēsu klīnikā tika izveidota māmiņu skola. Ļoti izjūtam to, ka māmiņas uz dzemdībām ierodas zinošākas gan par pirmsdzemdību periodu, gan pašām dzemdībām. Kad sāku strādāt slimnīcā, pie dzemdētājām un tikko piedzimušajiem mazuļiem nevienu ģimenes locekli, arī tēti, nelaida klāt. Ļoti jūtams, ka tagad māmiņas dzemdībās ir daudz mierīgākas, harmoniskākas, jo līdzās ir topošie tēvi,” saka V. Medne.
Foto: Māris Buholcs
Māra Majore – Linē