Ziņas

Sabiedrība

Cēsu dome pieņēmusi pašvaldības budžetu

Šodien ar 14 deputātu atbalstu, vienam atturoties, pieņemts Cēsu novada domes budžets, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Kā norādījusi Cēsu novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aivija Zerne, šogad pašvaldība plāno 18,3 miljonu eiro ieņēmumus. 10,5 miljoni no tiem būs nodokļi, 6,2 miljoni tiks gūti no transfertiem, 1,5 miljoni – no pašvaldības iestāžu ieņēmumiem.

No kopējā budžeta visvairāk tiks atvēlēts izglītībai – 12,2 miljoni eiro jeb 58%, kultūrai un atpūtai – 2,3 miljoni eiro jeb 11%, ekonomiskajai darbībai – divi miljoni eiro jeb 10%, savukārt sociālajai aizsardzībai – 1,9 miljoni eiro jeb 9%.

Galvenā šī gada prioritāte pašvaldībai būs izglītības iestāžu optimizācija. Tā, piemēram, līdz 180 000 eiro paredzēti Cēsu 2.vidusskolas un Cēsu pilsētas pamatskolas – apvienotās Cēsu pilsētas vidusskolas – infrastruktūras uzlabošanai. Savukārt modernizētajā Cēsu Profesionālajā vidusskolā ieguldīs 4,1 miljonu eiro (79% ES, 19% pašvaldība, 2% valsts). Pilsētas infrastruktūras labiekārtošanai atvēlēti 700 000 eiro.

Saistībā ar minimālās algas celšanos tiks pārskatītas arī algu grupas, kas ir pietuvinātas minimālajai. Tas ir izteikti, piemēram, izglītības iestādēs. Tāpēc arī 2015.gadā pašvaldība turpinās piemaksāt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem pie zemākās mēneša darba algas likmes 50 eiro, un ar 1.martu ir plānots apmaksāt vēl papildu vienu stundu saistībā ar gatavošanos nodarbībām.

LETA