Ziņas

Sabiedrība

Cēsu dome aicina iedzīvotājus informēt par pašvaldības teritorijā pieejamajiem dzīvokļiem

Lai palielinātu kvalificēta darbaspēka piesaisti Cēsu novadam, pašvaldība aicina iedzīvotājus savus brīvos dzīvokļus piedāvāt izīrēšanai speciālistiem vai uzņēmējiem, kuri pārceļas uz Cēsīm, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Kā norādījis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), nereti veidojas situācija, kad neizdodas piesaistīt pilsētai un novadam nepieciešamos uzņēmējus vai speciālistus tikai tādēļ, ka brīvajā īres tirgū dzīvokļu piedāvājums ir ļoti niecīgs, un tāpēc nav iespējama cilvēku pārcelšanās.

Lai to vērstu par labu, pašvaldība ir ar mieru uzņemties vidutāja lomu un izveidot datubāzi ar iedzīvotāju iesūtītiem īres dzīvokļiem, ar tiem iepazīstināt profesionāļus, kuri vēršas pašvaldībā ar nodomu pārcelties uz Cēsīm.

Informāciju par brīvajiem izīrējamajiem dzīvokļiem cēsnieki aicināti sūtīt uz e-pasta adresi “majoklis@cesis.lv”, norādot dzīvokļa adresi, platību, iekārtojumu, stāvokli un īres cenu, vēlams, pievienojot arī dzīvokļa fotogrāfiju. Tāpat ar dzīvokļu piedāvājumiem iespējams vērsties Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļā, Cēsīs, Bērzaines ielā 5.

“Kā pašvaldība nevaram stāvēt malā, sevišķi zinot, ka pilsētā ir pietiekams skaits tukšu dzīvokļu, kuri varētu būt nozīmīgi novada attīstības un ekonomikas uzlabošanā,” uzsvēris Rozenbergs.

Pēc Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājas Laines Madelānes teiktā, pašvaldība saprot, ka, iespējams, vairāki dzīvokļu īpašnieki nevēlas likt publiskus paziņojumus par savu īpašumu īri, piemēram, sludinājumu servisos, jo nereti īrnieki var būt negodprātīgi.

“Tāpēc izveidoto īpašumu datubāzi piedāvāsim tikai cilvēkiem, kuru nodomi un nākotnes plāni saistībā ar pārcelšanos uz Cēsīm ir nopietni un kuri paši ir uzrunājuši pašvaldību,” skaidrojusi Madelāne.