Ziņas

Sabiedrība

Cēsu dāvana Latvijas valsts simtgadē

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Izstāžu namā prezentēta galda spēle “Latvijai 100”. Jaunā galda spēle ir Cēsu pilsētas dāvana valsts simtgadē, rosinājums izzināt nozīmīgus notikumus un personības, kas veidojuši Latvijas gadsimtu kopš 1918.gada, informēja Cēsu novada domes komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs un norādīja, ka pirmie spēli izspēlēs tās mākslinieki – Raitis Jelevičs un mazie cēsnieki: Rūta Jeleviča, Ansis Fogelis un Jānis Namejs Brūveris.

Spēles atklāšanas pasākumā galda spēles saņēma visas Cēsu pilsētas un novada skolas – tā būs labs palīgs skolēniem vienkāršā veidā iegaumēt svarīgus valsts pastāvēšanas un attīstības faktus. Gadu notikumos aptvertas dažādas tēmas: politika, kultūra, sports, māksla, ekonomika.

A.Abramovs pastāstīja, ka spēle veidota kā stāsts par Latvijas valsts mūžu, tā palīdz uzzināt un atcerēties notikumus kas valstī notikuši pirmo reizi, kas ietekmējuši iedzīvotāju labklājību un ģimeņu likteņus. Tā raisa sarunas paaudžu vidū, aicina domāt – kāda ir mana Latvija un kādu dāvanu gatavoju savai Latvijai.

Spēle var kļūt par lielisku dāvanu draugiem Latvijā un ārpus tās. Galda spēli „Latvijai 100” varēs iegādāties Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Apmeklētāju centrā valsts svētku mēnesī – no 1.novembra līdz 30.novembrim īpaša cena – EUR 25.

Galda spēli veidojis Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Idejas autore Evita Muceniece, spēles mākslinieks Raitis Jelevičs, dizainā ietvertās uzlecošās saules autore Rūta Jeleviča, lietus mākoņu autori Ansis Fogelis un Jānis Namejs Brūveris, latviešu valodas skolotāja Lelde Leja.