Ziņas

Sports

Cēsu dāmām – bronza

Lietuvā. Cēsu sieviešu maksi basketbola komanda turnīrā Lietuvā izcīnīja bronzas godalgas. Foto: no albuma

Maksi basketbola Cēsu sieviešu komanda ar bronzas godalgām atgriezusies no turnīra Lietuvā. Kā stāsta komandas pārstāve Ineta Krūmiņa, lai arī katram sportistam vienmēr gribas būt pirmajam, emocijas arī par trešo vietu esot pozitīvas: “Prieks, ka mēs atkal nostartējām godam, izcīnot godalgotu vietu. Cēsu vārds atkal izskanēja. Mēs cenšamies piedalīties turnīros, lai uzturētu sevi formā, lai parādītu, ka varam rādīt labu spēli, un tas izdevās arī šoreiz.”

Turnīrā bez Cēsu komandas startēja piecas Lietuvas sieviešu maksi basketbola komandas. Tajā nebija noteikts konkrēts vecuma cenzs, tāpēc nācies stāties pretī gados krietni jaunākai sieviešu komandai. Lai arī rezultātā pret to piedzīvots zaudējums, I. Krūmiņa norāda, ka Cēsu komanda šo spēli aizvadījusi ļoti labi: “Varbūt viņas mūs pieveica ar ātrumu, bet meistarībā bijām vienlīdz labas. Mums šī spēle bija ļoti labs treniņš.”

Viņa arī norāda, ka šoreiz uz turnīru devušās tikai sešas, bez centra spēlētājām, tas licis ņemt talkā citus ieročus – metienu precizitāti no perimetra, ātrumu, labu spēli aizsardzībā. Trešā vieta ir labs apliecinājums komandas parādītajam sniegumam.

Komandā spēlēja Unda Eislere, Ieva Trekše, Kristīne Limbaha, Aiva Dubrovska, Laine Vītola, Ineta Krūmiņa.
Tagad Cēsu komanda gatavojas Baltijas līgas spēlēm, kas septembrī notiks Igaunijas kūrortpilsētā Pērnavā. Tur piedalīsies katras valsts labākā komanda savā vecuma grupā. Jau rakstījām, ka aizvadītajā sezonā Latvijas maksi basketbola čempionātā Cēsu sieviešu komanda izcīnīja pirmo vietu grupā 40+. Pērnavā cēsniecēm pretī stāsies labākās šīs grupas komandas no Igaunijas un Lietuvas.

“Lietuvā aizvadītais turnīrs bija kā labs gatavošanās posms Baltijas līgai, kas šogad tiek rīkota pirmo reizi. Svarīgi uzspēlēt ar citu valstu komandām, jo ar Latvijas komandām izspēlējamies sezonas gaitā regulārajā čempionātā. Septembrī redzēsim, cik stipras esam Baltijas konkurencē,” saka I. Krūmiņa.