Ziņas

Sports

Cēsu ceļojošo kausu izcīna “BK Cēsis/ Svētavots”

Kausa ieguvēji. Cēsu ceļojošo kausu basketbolā izcīnīja BK “Cēsis/ Svētavots” komanda.Foto: no albuma

Kausa izcīņā pieteicās piecas komandas – “Apse”, “Rakši”, “Metālu pasaule”, “BK Cēsis/ Svētavots” un “CPSS”, kas izteica vēlmi izspēlēt apļa
turnīru. Katrai nācās aizvadīt četras spēles, tajās noskaidrojās komanda, kas tika pie ceļojošā kausa un uzvarētāju gredzeniem.

Izšķirošā bija pēdējā spēle starp “Apse” un BK “Cēsis/ Svētavots”. Līdz tai abas komandas bija svinējušas tikai uzvaras, tāpēc varēja gaidīt sīvu cīkstēšanos. Diemžēl tās nebija, jo “BK Cēsis/ Svētavots” jau no pirmajām minūtēm pārņēma vadību un spēles lielākajā daļā noturēja apmēram 20 punktu pārsvaru. Fināla sirēnai skanot, tablo rādīja 86:67, un ceļojošo kausu un čempionu gredzenus saņēma “BK Cēsis/ Svētavots”.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākie Reinis Rudzītis – 35 punkti, Elvis Sau­lītis – 21, komandā spēlēja arī Jānis Dumburs, Mārtiņš Mīlbergs, Ģirts Logins, Kristaps Kiršteins un Kristaps Ronis.

“Apses” rindās Rinalds Mihai­lovs guva 19 punktus, Artis Ozols – 14.

Pēc spēles “BK Cēsis/ Svēt­avots” ceļojošajam kausam pievienoja plāksnīti ar savas komandas nosaukumu. Komandai šis ir pirmais kauss, bet daži tās spēlētāji var lepoties ar vairākiem čempionu gredzeniem, kas izcīnīti, spēlējot citu komandu rindās. Arī R. Rudzītim šis ir ceturtais gredzens, viņš atzīst, ka tagad ir pielikts labs zelta punkts veiksmīgai sezonai. Var atgādināt, ka LBL3 čempionātā BK “Cēsis/ Cēsu Sporta skola” izcīnīja čempiona titulu un šī – Cēsu ceļojošais kausa izcīņa – bija kā labs atsildīšanās turnīrs pirms vasaras pārtraukuma. R. Rudzītis stāsta, ka uz kausa izcīņu lielā komanda sadalīta divās: “Pieredzējušākie spēlējām BK “Cēsis/ Svētavots”, bet jaunie – Sporta skolas komandā, tas arī viņiem deva papildu spēļu pieredzi. Paldies “Svētavotam”, ka atbalstīja mūs mini turnīrā. Šī kausa izcīņas tradīcija jāsaglabā, jo tā ir iespēja savā starpā spēlēt Cēsu komandām, kas vairs neizdodas sezonas laikā. Tagad sākas vasaras pārtraukums, taču basketbola kluba “Cēsis” vadībai, kurā esmu arī es, īstas atpūtas nebūs, jo jāsāk domāt par nākamo sezonu. Mērķis startēt LBL2 nav zudis, bet, lai to realizētu, vēl jāatrisina vairāki jautājumi.”
Cēsu ceļojošā kausa izcīņa basketbolā bija turpinājums Cēsu novada čempionātam, tagad divus gadus čempionāts nenotiek, Cēsu komandas piedalās Vidzemes līgā.