Ziņas

Sports

Cēsu basketbolistes Eiropā

Pārstāvot Latviju. Cēsu maxi basketbolistes kopā ar dažām spēlētājām no Rīgas Eiropas maxi basketbola čempionātā grupā 45+ ierindojās piektajā vietā. Foto: No albuma

No Eiropas 9. čempionāta maxi basketbolā, kas risinājās Serbijas pilsētā Novij Sad, atgriezušās Cēsu basketbolistes. Turnīrs kopumā pulcēja 90 komandas no 25 valstīm. Spēles notika daudzās apakšgrupās, sākot no 30+ līdz pat 75+ grupai. Kopumā no Latvijas startēja piecas komandas, tai skaitā trīs dāmu komandas, un īpaši jāatzīmē, ka četras no Latvijas komandām tika pie medaļām. Godalgas izcīnīja arī trīs cēsnieces, kas spēlēja citu Latvijas komandu sastāvos. Sudrabu mājās pārveda Maira Sestule un Elita Bujāne, startējot 55 + grupā, bet Zanei Rozītei 50 + grupā bronza.

Diemžēl Cēsu komanda, kuru papildināja dažas Rīgas spēlētājas un kas spēlēja grupā 45+, šoreiz palika ārpus medaļnieku saraksta.

I. Krūmiņa stāsta, ka komanda ierindojās piektajā vietā, kas nebūt nav slikts rādītājs, jo pretī nākušas spēcīgas izlases: “Var teikt, mums nepaveicās ar izlozi, jo tikām vienā apakšgrupā ar Vācijas un Ukrainas komandām, kas bija šī vecuma grupas favorītes, un vēlāk arī savā starpā sadalīja pirmo un otro vietu. Apakšgrupā palikām trešajā vietā, un ceturtdaļfinālā bija jāspēlē pret Igaunijas komandu. Cīņa izvērtās smaga, taču sīkstākas šoreiz izrādījās igaunietes. Varbūt nedaudz pietrūka veiksmes, jo Igaunijas komanda tomēr zināma, to iespējams uzvarēt, diemžēl bumba nekādi negribēja krist grozā. Un, ja nekrīt, tātad – trūkst veiksmes. Varbūt bija pārāk liela vēlme uzvarēt, kas radīja nevajadzīgu stresu, un tas atstāja iespaidu. Par šo zaudējumu tiešām žēl, jo uzvaras gadījumā būtu varējušas cīnīties par trešo vietu. Tagad bija jāspēlē par 5.vietu ar mājniecēm, Serbijas basketbolistēm, un šo spēli noslēdzām ar uzvaru 42:28, ierindojoties piektajā vietā. Lai arī pie medaļām netikām, šī bija ļoti noderīga starptautiskā pieredze. Ir svarīgi uzspēlēt pret spēcīgām ārvalstu komandām, jo sezonas laikā esam tepat Latvijas čempionātā, kur pretinieces tomēr jau labi zināmas. Starptautiskie turnīri ļauj gūt labu pieredzi, kas var noderēt Latvijā, un dod arī motivāciju darboties tālāk.”
Savu iespaidu uz spēles kvalitāti atstājis arī tas, ka divas Cēsu spēlētājas nevarējušas piedalīties veselības dēļ, un pietrūka tieši spēlētāju zem groza. Iespējams, spēlē pret Igauniju viņas būtu lieti noderējušas.

Komandā spēlēja: Daiga Sarkane, Una Epnere, Unda Eislere, Kristīne Limbaha, Ineta Krūmiņa, Laine Vītola, Dace Vidiņa, Iveta Epnere, Aiva Dubrovska, Inese Melnace.

Spēlētājas saka paldies Cēsu novada pašvaldībai par atbalstu, un šobrīd viņām ir ideja par kāda starptautiska maxi basketbola turnīra sarīkošanu Cēsīs.

Kā jau minēts, četras Latvijas komandas izcīnīja medaļas, un vērts pieminēt, ka kopējā FIMBA medaļu statistikā Latvija atrodas ļoti augstu. Pasaules rangā – piektajā vietā, priekšā ir tikai ASV, Brazīlija, Krievija un Lietuva, bet Eiropas rangā – trešajā, aiz Krievijas un Lietuvas. Kā uzsver I. Krūmiņa, tas uzskatāmi parāda Latvijas maxi basketbola komandu spēku un varējumu. Ar tām visas komandas rēķinās kā ar līdzvērtīgiem pretiniekiem.