Ziņas

Sports

Cēsu badmintonisti – sestie

Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām debitēja Cēsu komanda, finālturnīrā ieņemot sesto vietu.Foto: no albuma

Ar finālturnīra spēlēm Siguldā noslēdzās Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām. Pārliecinošu uzvaru svinēja Siguldas badmintona komanda, bet Cēsu komanda noslēdza labāko sešnieku.

Jau rakstīts, ka Cēsu badmintonisti uzvarēja Vidzemes divīzijas kvalifikācijā, pārspējot Valkas, Valmieras un vēl vienu Siguldas komandu un iekļūstot finālturnīrā. Tajā piedalījās 12 komandas, septiņas labākās pēc pagājušā gada rezultātiem, kā arī visu piecu divīziju uzvarētāji.

Finālturnīram noslēdzoties, uzvarēja Siguldas pirmā komanda, otrajā vietā Rīgas skolēnu pils komanda, trešajā – RTU pirmā komanda, ceturtajā – Siguldas badmintona klubs/ Siguldas Sporta skola 2, piektajā – Valmieras badmintona klubs, sestajā – Cēsis. Komandā spēlēja Andris Malnačs, Gints Bitītis, Ivo Keišs, Grieta Jermacāne, Zane Vilcāne un Liene Pērkone.

Badmintoniste Z. Vilcāne atzina, ka komandai šis ir ļoti labs panākums, ņemot vērā, ka šī bija debijas sezona: “Iepriekš nebijām spēlējuši kā komanda, tāpēc ar šo panākumu varam būt apmierināti. Protams, vienmēr var labāk, bet paši esam priecīgi par sesto vietu. Uzvara kvalifikācijas turnīrā deva stimulu un ticību, ka varam nākotnē pretendēt pat uz augstākām vietām, iespējams, pat uz pirmo trijnieku.”

Vai saglabāsies šī gada prakse un finālam automātiski kvalificēsies septiņas komandas, šobrīd vēl nav zināms. Federācijā notiek viedokļu apzināšana, iespējams, tas mainīsies, un ir pat versija, ka nākamajā gadā visām komandām nāksies spēlēt kvalifikāciju, lai iekļūtu finālturnīrā.

Z. Vilcāne norāda, ka Cēsu komanda būs gatava nākamā gada komandu čempionātam, lai rādītu vēl labāku sniegumu. Cēsu badmintonisti startēs arī Latvijas Pieaugušo olimpiādē individuālajās sacensībās, kas notiks nākamā gada jūlijā.