Ziņas

Sabiedrība

Cēsu atjaunoto bibliotēku piepilda ar grāmatām

Rekonstruētajā Cēsu Centrālajā bibliotēkā patlaban notiek mēbeļu montāža un pakāpeniski tiek pārvestas grāmatas no bibliotēkas pagaidu atrašanās vietas tā sauktajā Akmens ligzdā Raunas ielā 2, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Ance Saulīte.

Būvnieki informē, ka būvdarbi bibliotēkā pabeigti pagrabstāvā, pirmajā un otrajā stāvā, bet bēniņu stāvā, kur būs bibliotēkas administrācijas telpas, notiek vēl pēdējie iekšējās apdares darbi.

Visā ēkā pašlaik tiek veikta mēbeļu un grāmatu plauktu izvietošana un montāža. Bibliotēkas darbinieki ir sākuši piepildīt grāmatu krātuvi, kas atrodas pagrabstāvā. Pārcelšanās darbos bibliotēkai palīdzību sniedz arī Cēsu zemessargi.

Plānots, ka bibliotēkas iekārtošana varētu noslēgties nākamā gada janvārī, kad arī apmeklētājiem svinīgi tiks vērtas atjaunotās ēkas durvis.

Projekta mērķis ir izveidot daudzfunkcionālu reģiona un novada bibliotēku, dažādojot un paplašinot pakalpojumu klāstu, veicinot to pieejamību visiem iedzīvotājiem un palielinot pilsētas pievilcību, tādējādi sekmējot reģiona konkurētspēju un pievilcību darba un dzīves apstākļiem.

Projekts sākts 2013.gadā un tiek īstenots ES līdzfinansētās aktivitātes “Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” gaitā.

Kopējās projekta izmaksas ir 2 918 405 eiro. No tām Cēsu novada pašvaldības finansējums ir 437 058 eiro apmērā, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 2 417 360 eiro, savukārt valsts budžeta dotācija ir 63 987 eiro apmērā.

LETA