Ziņas

Sports

“Cēsu alus/Lekrings” paņem visas balvas

Labākie. Florbola komanda "Cēsu alus/ Lekrings" 2014.gadā divreiz ieguva titulu "Mēneša sportists"Foto: Māris Buholcs

Aizvadīts tradicionālais pasākums “Gada sportists 2014”, kurā sumināja sportistus un komandas, kas aizvadītajā gadā saņēma titulu “Mēneša sportists”, kā arī sveica tos, kuri ieguva

titulus “Gada sportists” un “Populārākais sportists”. Gada laikā mēneša titulu ieguvēji tiek paziņoti, taču balvas viņiem pasniedz īpašā pasākumā.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, uzrunājot sanākušos, norādīja, ka šis pasākums ir iespēja vēlreiz atskatīties uz aizgājušo gadu, atcerēties sportistu sasniegto: “Kad pasludinām, kurš ir mēneša sportists, tas ir tikai neliels fragments, kas veido visa gada kopējo ainu. Pašvaldība uz jums skatās kā uz cilvēkiem, kuri nes novada vārdu Latvijā un pasaulē. Jūs esat Cēsu vēstneši!”

Viņš pastāstīja, ka šajā vasarā Cēsis kopā ar Valmieru rīko Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi: “Valmierieši kopā ar Cēsīm grib rīkot arī Latvijas vasaras olimpiādi pieaugušajiem. Vēl atbildi devuši neesam, bet domāju, tas jādara, jo Vidzemē šāds sporta pasākums vēl nav bijis.”

Pērn Cēsu novadā sāka strādāt sporta koordinatore Rasa Siliņa, kura uzrunā teica paldies sportistiem par mērķtiecīgo darbu un vēlēja izvirzīt arvien augstākus mērķus, ko arī sasniegt.

Apbalvošanas norisē zināmas korekcijas ieviesa florbola spēļu kalendārs. Tieši tajā vakarā “Cēsu alus/ Lekrings” bija paredzēta spēle pret Bauskas komandu, tāpēc florbolisti, kuri bija ieradušies kuplā skaitā, tika sveikti pirmie. “Cēsu alus/ Lekrings” pērn bija vienīgie, kas mēneša titulu ieguva divas reizes. Vispirms aprīlī, kad kļuva par seškārtējiem Latvijas čempioniem florbolā. Otro reizi – decembrī, kad vairāki komandas spēlētāji Latvijas izlases sastāvā Pasaules čempionātā florbolā Gēteborgā palīdzēja Latvijai atgūt augsto 5. vietu. Tieši cēsnieki izlasē bija pārstāvēti viskuplākā skaitā.

Pēc balvu saņemšanas florbolisti, laba vēlējumu pavadīti, devās gatavoties spēlei, kurā svinēja arī pārliecinošu uzvaru 9:3.

Tad balvas saņēma aizvadītā gada mēneša titulu ieguvēji. Janvārī to saņēma slēpotāja Inga Dauškāne, februārī

– biatlonists, slēpotājs Edgars Piksons, bet martā tituls tika diviem jaunajiem kalnu slēpotājiem – Žanetei Gedrai un Žakam Gedram. 2014.gada Baltijas kausā kalnu slēpošanā U16 grupā puišiem Žaks Gedra uzvarēja visās četrās disciplīnās. Brāļa panākumu atkārtoja arī Žanete Gedra.

Aprīlī, kā jau minēts, tituls tika florbolistiem, bet individuāli to saņēma cīņas kluba “Ferrum” sportists Edgars Juriksons par mēneša laikā izcīnītām divām zelta medaļām starptautiskos turnīros. Balva arī trenerim Andim Ruicim.

Maijā par “Mēneša sportistu” kļuva riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kurš Latvijas čempionāta MTB maratonā izcīnīja divus čempiona titulus – elites vīru grupā un U23 grupā, kļūstot par vienu no jaunākajiem čempioniem elites grupā. Treneris Vilmārs Tomsons pastāstīja, ka šogad Mārtiņam un Arnim Pētersonam priekšā lieli plāni, jo ir iespēja pacīnīties par tikšanu uz Eiropas olimpiskajām spēlēm un Olimpiskajām spēlēm nākamajā gadā. Treneris norādīja, ka abi braucēji ir labā līmenī un sevi vēl parādīs.

Jūnijā titulu saņēma orientieriste Kristīne Bertuka par uzvaru Baltijā lielākajās daudzdienu orientēšanās sacensībās “Kāpa 2014” W21L grupā. Viņa norādīja, ka jau aktīvi sākusi gatavoties jaunajai sezonai, lai savu varējumu apliecinātu spēcīgākajā grupā.

Jūlijā titulu saņēma Vineta Pētersone, veiksmīgi startējot BMX sacensībās. Viņa

uzvarēja Eiropas čempionātā G-15 grupā, bet pasaules BMX čempionātā savā grupā burtiski izrāva otro vietu, pēdējos centimetros apsteidzot Japānas pārstāvi. Sportiste pastāstīja, ka sākumā nav pat ticējusi, ka tiešām izdevies izcīnīt otro vietu. Vinetas braukt prasmi novērtējuši pasaulē, un šogad starptautiskajās sacensībās viņa pārstāvēs Nīderlandes komandu “FreeAgent/TVE”.

“Latvijā BMX sacensībās startēju treniņu nolūkos, jo konkurences te nav, īstās sacensības ir Eiropā un pasaulē,” teica sportiste.

Jāatzīmē, ka ziemā Vineta ar panākumiem startē arī slēpošanā un Latvijas izlases sastāvā piedalīsies pasaules čempionātā, kas šonedēļ sākas Zviedrijā.

Augustā titulu saņēma jaunie basketbolisti Rodions Kurucs un Reinis Rudzītis, kuri Latvijas U-16 izlases sastāvā Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu, finālā ar 53:78 atzīstot Francijas vienaudžu pārākumu. Abi bijuši Cēsu Sporta skolas audzēkņi pie trenera Vladimira Kiseļova, bet šobrīd R. Kurucs ir kluba „VEF Rīga” spēlētājs, bet Reinis spēlē Ogrē – jaunatnes līgā un LBL2 komandā “BS Ogre”.

R. Rudzītis atcerējās, ka emocijas Eiropas čempionātā bijušas lieliskas: “Varējām saviem skatītājiem parādīt, ko varam. Diemžēl finālspēlei pietrūka enerģijas. Lai arī Franciju bijām uzvarējuši pārbaudes turnīrā, viņi kaut kā ieskrējās, izcīnot tikai uzvaras. Mums bija lūzums, kad zaudējām pāris spēļu, laikam zuda pārliecība, ko neizdevās atgūt.”

Septembrī titulu saņēma MTB riteņbraucējs Arnis Pētersons, kurš šajā mēnesī guva vairākus panākumus Latvijā, bet Pasaules čempionātā MTB riteņbraukšanā XCO krosā U23 vīriešiem izcīnīja 19.vietu, kas ir Latvijas līdz šim augstākais sasniegums pasaules čempionātos šajā veidā. Sportists norādīja, ka ar 19.vietu ir apmierināts, jo pirms sacensībām bijis mērķis iekļūt labāko 30 skaitā: “Tas arī izdevās, bet šogad mērķi ir augstāki. Uz tiem ejam kopā ar komandas biedru Mārtiņu Blūmu, viens otru atbalstot, stimulējot. Uz Eiropas olimpiādi, kur Latvijai viena vieta, mums nāksies konkurēt, bet uz Olimpiskajām spēlēm Riodeženeiro varam kopīgi cīnīties, lai Latvija iegūtu divas vietas un mēs abi tur būtu.”

Oktobrī titulu ieguva trīs orientieristi – Marta Jansona, Līga Celiņa un Jurijs Kokins, kuri savās grupās kļuva par uzvarētājiem Latvijas kausa izcīņā.

Novembrī titulu ieguva tenisists

Miķelis Lībietis par uzvaru “Challenger” sērijas turnīra dubultspēļu sacensību finālā, iegūstot savu pirmo šādas raudzes titulu karjerā.

Pasākumā Atzinības raksts par ieguldījumu sporta attīstībā tika pasniegts Gunāram Dumbrim, kura gaitas sporta jomā vairāk kā 40 gadu saistās ar Priekuļiem un Cēsīm.

Kopš 2002.gada viņš vada Cēsu Olimpisko centru, kur, neskaitot stundas, rūpējas par slēpošanas – biatlona kompleksa uzturēšanu, distanču sagatavošanu, par to izpelnoties sportistu un bāzes apmeklētāju atzinību.

Pasākuma noslēgumā tika atklāts, kas izcīnījis galvenos titulus – “Gada sportists” un “Populārākais sportists”. Šoreiz abi tika “Cēsu alus/ Lekrings” komandai, un balvas komandai novada domes priekšsēdētājs pasniedza pirms spēles.

Piemiņas veltes tika arī Miķelim Lībietim un Mārtiņam Blūmam, kuri līdzjutēju balsojumā par populārāko sportistu ieņēma otro un trešo vietu.

Jānis Gabrāns