Ziņas

Sports

Cēsnieku panākumi vieglatlētikā

Uzvarētāji. Latvijas čempionātā stafešu skrējienā U16 grupā zelta godalgas izcīnīja Cēsu Sporta skolas zēnu un arī meiteņu kvartets (treneris Rihards Parandjuks).Foto: no albuma

No Latvijas čempionāta stafešu skrējienā, kas    U16, U18 un U20 grupām nedēļas nogalē notika Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, ar zelta godalgām mājās atgriezās CPSS U16 zēnu un meiteņu kvarteti trenera Riharda Parandjuka vadībā. Meiteņu grupā uzvarētāju laurus plūca Elizabete Cīrule, Daniela Janava, Keita Šmite, Tīna    Briša, bet zēnu konkurencē Artis Āboliņš, Marks Kornets, Tomass Kvasts, Markuss Berkolts.

Cēsnieki – E. Cīrule, M. Berkolts, T. Briša, M. Kornets – savus spēkus izmēģināja arī jauktajā stafetē 100+200+300+400 m, kur ieņēma 4.vietu.

Treneris R. Parandjuks atzīst, ka uzvara stafetēs parāda komandas spēku un arī skrējēju prasmi sadarboties: “Treniņos īpaši piestrādājam pie maiņu veikšanas, kas 4×100 stafetē ir ļoti būtiska un svarīga. Stafešu skrējiens ir arī kā komandas saliedēšanas pasākums, un, ja ir rezultāts, tas dod īpašu gandarījumu. Meiteņu iegūtās zelta godalgas uzskatāmi parādīja, cik svarīgi precīzi veikt maiņu, jo distanci viņas beidza otrajā vietā, bet sporta skolas “Arkādija” komandas skrējēja neprecīzi veica stafetes maiņu un komanda tika diskvalificēta.”

Treneris stāsta, ka jaunie vieglatlēti aizvadījuši sezonas sagatavošanās nometni, kur kārtīgi pastrādāts, lai varētu uzlabot rezultātus gaidāmajās sacensībās. Viens no viņa audzēkņiem Renāts Lācis tikko aizvadījis sacensības Itālijā, kur uzlabojis personīgos rekordus gan 400 m barjerskrējienā, gan 400 m gludajā skrējienā.

Cēsīs nākamās nozīmīgākās sacensības notiks 3.jūnijā, kad otro gadu te notiks Ievas Zundas un Gunta Pedera kausa izcīņa barjerskriešanā.