Ziņas

Sports

Cēsnieku hokeja kaislības

Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā atsākušās spēles, un ar katru kārtu intriga pieaug. Aizvadītās nedēļas nogalē otrajā līgā spēlējošā “Cēsis – 2” izcīnīja svarīgu uzvaru, ar 2:1 pārspējot “Smiltenes vanagus”. Vēl pirmajā aplī cēsniekiem atlikušas trīs spēles, un vismaz divās nepieciešama uzvara, lai saglabātu vietu pirmajā desmitniekā. Jo pēc pirmā apļa pirmās desmit komandas turpinās spēlēt 2.līgā, bet pārējās – trešajā. Pirmās līgas komanda šī gada spēles atsāks 23.janvārī, tiekoties ar Madonas komandu.

Hokeja klubs “Cēsis” kopš pagājušā gada atrodas sporta kluba “Cēsis” paspārnē, kas ļāvis darboties vēl aktīvāk. Hokeja kluba pārstāvji un spēlētāji Ivars Martinsons un Indulis Kiršteins atzinīgi novērtē abu komandu sniegumu, lai gan vienmēr jau var gribēt labāk.

“Pirmajā līgā “Cēsis” atrodas pēdējā, sestajā vietā, bet tas nenozīmē, ka slikti spēlējam. Ja paskatāmies turnīra tabulā, sesto vietu no otrās šķir tikai divi punkti. Izteikts līderis ir Igaunijas komanda “Kayakas”, pārējās piecas vienības atrodas divu punktu ietvaros. Arī “Cēsis – 2″ rāda labu spēli, bet otrajā līgā maču iznākumi ir grūti prognozējami, jo iznākumu ietekmē dažādi sīkumi. Visi spēlētāji ir strādājošie un, ja spēle ir darba dienas vakarā, ne vienmēr var sakoncentrēties spēlei,” saka I. Kiršteins, kurš pats pārstāv 2.līgas komandu.

Izrādās, hokejs Cēsīs joprojām ir cieņā, jo klubā kopumā ir aptuveni 50 spēlētāji. Otrajai komandai ir divas stabilas maiņas un vēl trīs, kurām arī tiek dota iespēja sevi parādīt. Toties treniņi abām komandām notiek kopā un, kā saka I.Martinsons, tad tas bars ir pārāk liels, lai varētu pilnvērtīgi trenēties: “Treniņu iespēju ir pārāk maz, vien reizi nedēļā. Bet tagad spēles nav divas nedēļas, un ar vienu treniņu ir krietni par maz. Ja būtu īsta ziema, varētu uz kāda āra laukuma, bet tagad arī šī iespēja liegta. Visas mūsu cerības uz to, ka Cēsīs tomēr reiz uzcels ledus halli, jo redzam, ka spēlēt gribētāju netrūkst.”

Tas vērojams visā Vidzemē, jo komandu skaits pieaug, un arī Vidzemes olimpiskā halle Valmierā vairs nespēj apmierināt visas prasības. Ja būtu savulaik īstenots Cēsīs solītais projekts, arī šeit ledus būtu maksimāli noslogots.

“Pierādās, ka Latvijā visi uzbūvētie ledus laukumi atmaksājas, jo amatieru līmenī hokejs sit ļoti augstu vilni. Nākamajā sezonā Vidzemes čempionātā būs vēl trešā līga, jo daudzas komandas jau gaida, lai tiktu tur iekšā. Arī cēsnieki gatavi startēt ar trešo komandu, jo spēlētāju ir pietiekami. Pie tam, vēl vairāki jaunieši no Priekuļiem un Cēsīm spēlē pie Valmieras komandas. Šāds hokeja bums uzņēmējiem varētu būt labs stimuls uzbūvēt ledus arēnu Cēsīs, jo Vidzemē ir izteikts ledus laukumu deficīts. Piemēram, no Smiltenes trenēties brauc uz Rīgu, treniņš sākas septiņos no rīta. Arī Valmierā tagad var piedāvāt ledu tikai nakts stundās,” stāsta I.Kiršteins.

Komanda “Cēsis 2” šogad spējusi sagādāt arī pamatīgu pārsteigumu, pieveicot “Kayakas 2” viņu laukumā ar 2:1. Līdz šim tas nebija izdevies nevienai Latvijas komandai.

“Tā bija mūsu spēle, un īpaši sekmīga vārtsargam Artim Malkavam, kurš vārtos tiešām rādīja brīnumus. Lai kā mājnieki centās panākt izlīdzinājumu, pat ar tiesnešu palīdzību, nekas neizdevās. Arī citas komandas bija pārsteigtas par šo uzvaru, sākumā pat negribēja ticēt, ka tas izdevies. Pašiem eiforija bija kādas divas nedēļas. Jāteic, nedaudz par ilgu, jo zaudējām komandai, kura bija jāuzvar. Varbūt jādomā par psihologa iesaistīšanu, lai palīdzētu noskaņoties spēlei,” saka. I.Kiršteins.

Lai arī otrā komanda tika nokomplektēta tikai neilgi pirms sezonas sākuma, gaisotne tajā esot ļoti laba. Spēlētāji viens otru uzmundrinot, un neviens neapvainojoties, ja arī netiek uz ledus, jo konkurence uz vietu pamatsastāvā liela. Bet tie, kuri nejūtoties tik stipri, laukumā cīnoties ar pilnu atdevi, lai sevi pierādītu, un ne reti tas atmaksājoties ar gūtiem vārtiem. Vecuma amplitūda Cēsu komandās ir ļoti liela. Vecākais spēlētājs Imants Ozoliņš dzimis 1958. gadā, komandā spēlē kopā ar savu dēlu. Un šādi tandēmi esot vairāki.

Hokejs Cēsīs un rajonā bija, ir un būs, pārliecināti abi spēlētāji. Jo Vidzemes čempionātā startē vēl vairākas rajona komandas – “Raunas Bruģakmens”, “Bērzkrogs Auto”, veidojas komanda “Stingers”, kas cer startēt nākamgad. “Ja Cēsīs būtu savs laukums, bez problēmām varētu sarīkot rajona čempionātu, jo komandas būtu,” piebilst I.Martinsons.

Tiesa, ir kāda problēma, kas vērojama visā Vidzemē, proti, trūkst labu hokeja tiesnešu. Tāpēc tie, kuri vēlētos apgūt šīs iemaņas, tiek aicināti braukt uz Valmieras hokeja halli vai arī pieteikties pie Cēsu hokeja kluba.

Hokeja klubs “Cēsis” saka paldies atbalstītājiem – “Nodus”, “Maiznīca Solo”, “Svētavots”, “Ramarks”, Cēsu domei, kas palīdz šajā nebūt ne lētajā sporta veidā.

Viens no hokeja stūrakmeņiem ir līdzjutēji, arī Cēsu komandai netrūkst uzticīgu fanu, kuri neizlaiž nevienu spēli. Arī pārējie tiek gaidīti uz spēlēm Vidzemes olimpiskajā centrā Valmierā. Par spēlēm un rezultātiem informāciju varat iegūt internetā www.fk-valmiera.lv/hokejs/hokejs.htm.