Ziņas

Sports

Cēsnieku devums izlasēs

Tallinā norisinās tradicionālais Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrs basketbolā, kur piedalās Latvijas U16 un U18 puišu un meiteņu izlases, kā arī vienaudži no Somijas, Zviedrijas un Igaunijas.

Latvijas basketbola krāsas aizstāv arī divi spēlētāji no Cēsu Sporta skolas, trenera Viktora Brizgalova audzēkņi. U16 izlasē spēlē Markus Berkolts, bet U18 izlasē – Toms Līnis (Cēsis/ “GBA Sojky Pelhrimov”(CZE)).

Pirmajā dienā Latvijas izlase spēlēja pret Somijas vienaudžiem. U16 puiši izcīnīja samērā drošu uzvaru 90:71. M. Berkolts laukumā pavadīja 19 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

U18 izlase piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 60:61. Lai arī pēdējās sekundēs bumba bija pie latviešiem un bija iespēja izraut uzvaru, noslēdzošais metiens nekrita grozā. T. Līnis laukumā spēlēja 22 minūtes, guva sešus punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem.

Otrajā dienā spēles pret Zviedrijas vienaudžiem. U16 izlase piedzīvoja zaudējumu 60:70, lai gan sākums bija daudzsološs, pirmo ceturtdaļu latvieši uzvarēja 20:9, taču zviedri krietni sekmīgāk aizvadīja spēles otro daļu. M. Berkolts bija rezultatīvākais izlasē. Viņš laukumā pavadītajās gandrīz 20 minūtēs guva 14 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Ko nespēja jaunie, iespēja U18 izlase, uzvarot Zviedrijas vienaudžus 81:71. T. Līnis laukumā pavadīja 28 minūtes, guva deviņus punktus, izcīnīja četras bumbas zem groziem.
Vakar tika aizvadītas spēles pret Igaunijas izlasēm.