
Cēsu pilsētas svētku ietvaros arī šogad AS “Cēsu alus” un novada pašvaldība pasniedza ikgadējo apbalvojumu “Cēsnieks”. Par tā ieguvēju kļuva zemnieku saimniecības “Kliģeni” īpašnieks Aleksandrs Raubiško.
Svinīgajā ceremonijā, kas šogad notika pavisam nelielā auditorijā, bet tika translēta televīzijas tiešraidē, “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone atgādināja, ka balvas pasniegšana kādam cēsniekam, kurš paveicis ko nozīmīgu pilsētas labā, notiek jau vairāk nekā 20 gadu: “Cēsis var lepoties ar daudziem uzņēmīgiem, talantīgiem un aizrautīgiem cilvēkiem, kuri pašaizliedzīgi, no sirds veic savu darbu un sniedz ieguldījumu pilsētas attīstībā. Par šī gada laureātu saskaņā ar iedzīvotāju vērtējumu kļuvis cilvēks, kurš visu dzīvi veltījis dārzkopībai, rūpējies arī par mūsu pilsētas skaistumu. Viņa vadītā zemnieku saimniecība “Kliģeni” veiksmīgi veidojusies un attīstījusies, izveidojot apjomīgu siltumnīcu kompleksu, un šogad par šo veikumu viņi saņēma Latvijas būvniecības gada balvas Atzinību.”
Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs uzrunā atzina, ka katru gadu žūrijas komisijai ir liels izaicinājums izvērtēt un noteikt tos cēsniekus, kurus izvirzīt iedzīvotāju balsojumam: “Līdz šim pretendentu nav trūcis, Cēsis ir bagātas cilvēkiem, kuri dara, iedvesmo, ir pilsētas patrioti. Ir patīkami, ja šādi tiek novērtēti arī mūsu uzņēmēji, jo viņi ir tie, kuri riskē, dara, reizēm ejot pa naža asmeni. Bet tieši viņi ir tie, kuri ļauj publiskajai pārvaldei, pašvaldībai rūpēties par tiem pakalpojumiem izglītībā, kultūrā, veselības un sociālajā aprūpē, kuri iespējami tikai no uzņēmēju nomaksātajiem nodokļiem. Tāpēc svarīgi arī šādi cildināt uzņēmējus un teikt viņiem lielu paldies.”
Viņš akcentēja, ka Aleksandrs Raubiško ir uzņēmējs ar lielo burtu un cēsnieki katru pavasari gaida “Kliģenu” siltumnīcās izaudzētos tomātus un gurķus, bet katru vasaru priecājas par brīnišķīgajiem parkiem un skvēriem, ko apkopj A. Raubiško vadītais uzņēmums.
“Viņš ir atbildīgs gan pret darbiniekiem, gan pret pasūtītājiem un klientiem. Viņš ir cilvēks, no kura mēs visi varētu daudz mācīties,” uzsvēra J. Rozenbergs.
Balvas saņēmējs A. Raubiško sarunā ar “Druvu” norādīja, ka šo balvu pelnījuši visi viņa uzņēmumā strādājošie: “Vislielākais paldies visiem maniem darbiniekiem. Gan tiem, kuri strādā tajā šobrīd, gan arī tiem, kuri kādreiz strādājuši kopā ar mani, jo tas, kas sasniegts, veidots visus šos gadus. Katrs atstājis kaut ko šajā uzņēmumā, lai to izveidotu tādu, kāds tas ir šodien, tāpēc katrs pelnījis daļu šīs balvas. Protams, gandarījums par atzinību liels, bet, manuprāt, šādu apbalvojumu būtu pelnījuši daudzi Cēsu uzņēmēji, kuri te ilgstoši darbojas.”
Novada domes priekšsēdētājs, lūgts raksturot tās īpašības, kas vislabāk attiecināmas uz balvas “Cēsnieks” ieguvējiem, vispirms uzsvēra cieņu. Gan pret šo cilvēku kā personību, gan kā attiecīgās nozares pārstāvi.
“Vēl pirms uzvarētāja noskaidrošanas sarunās ar cēsniekiem bieži nācās dzirdēt, ka Aleksandrs Raubiško tiešām pelnījis šo apbalvojumu. Viņš izpelnījies cēsnieku cieņu, un to var iegūt ar godprātīgu darbu, atbildību, nesavtību. Viņš ir uzņēmējs, kurš, domājot par savu finansiālo ieguvumu, gatavs piekāpties pasūtītājam. Vienmēr atceros 2009.gadu, kad bija krīzes laiks un pašvaldībai nepietika resursu, lai nodrošinātu parku un skvēru uzturēšanu. Toreiz Aleksandrs teica, lai cik jūs man maksātu, savu iespēju robežās centīšos uzturēt visu, kā bijis līdz šim. Pateicoties viņam un viņa uzņēmuma veikumam, mēs varam lepoties ar zaļām un ziedošām Cēsīm,” teica J. Rozenbergs.
Atgādināsim, ka balvai “Cēsnieks 2020” izvirzītos kandidātus noteica žūrijas komisija, izvērtējot ievērojamākos notikumus un aktivitātes Cēsu pilsētas dzīvē. Starp balvas pretendentiem bija arī Cēsu Centrālās bibliotēkas direktore Natālija Krama, Cēsu sporta kompleksa vadītājs, Latvijas U19 volejbola izlases treneris Ģirts Mārtiņsons un “Sirdsapziņas ugunskurs” vēstures ekspozīcija un tās izveidotāju komanda. Balvas saņēmēju noteica iedzīvotāju balsojums.