Ziņas

Sports

Cēsniekiem medaļas

Čempioni. Latvijas ziemas čempionātā diska mešanā čempionu titulu izcīnīja gan audzēkne Vineta Krūmiņa, gan viņas treneris Māris Urtāns.Foto: No albuma

Marta beigās Murjāņu sporta ģimnāzijas stadionā norisinājās Latvijas ziemas čempionāts diska mešanā, kurās veiksmīgi startēja Cēsu Sporta skolas audzēkņi un arī treneris Māris Urtāns.

Diska metēji sacentās vairākās vecuma grupās. Vispirms uz starta U16 grupā stājās Vineta Krūmiņa, kurai šīs bija tikai otrās sacensības šajā disciplīnā. Nerau­goties uz mazo pieredzi, Vineta spēja uzveikt visas sāncenses un izcīnīt čempiones titulu, sasniedzot personisko rekordu 32, 32 metri. Otrās vietas ieguvēju Vineta apsteidza par vairāk nekā pusmetru.

Lielāka pieredze diska mešanā ir Aleksandram Volkovam, kurš startēja U20 junioru grupā. Pēc pirmā mēģinājuma (44,88 m) viņam otrais rezultāts, tad sekoja trīs neieskaitīti mēģinājumi, kuros viņu apsteidza vēl viens sāncensis, raidot disku 47, 56 m, bet piektajā piegājienā Aleksandrs disku raidīja 47, 16 m, kas ļāva pacelties uz otro vietu. Pēdējā mēģinājumā vairs nekas nemainījās, un sacensības noslēgtas ar sudraba medaļu.

Atzīstami U18 grupā startēja Jānis Gruzdiņš, izcīnot 5.vietu ar rezultātu 37,36 m.

Vīru sacensībās piedalījās arī līdzšinējo 12 ziemas čempionātu uzvarētājs Oskars Vaisjūns (Jel­gavas novads), tomēr šoreiz pārāks bija Māris Urtāns, kura tālākais metiens bija 49,36 m. Viņam šī bija pirmā uzvara ziemas čempionātos tieši diska mešanā, bet otrais čempiona tituls šogad (Kuldīgā viņš uzvarēja lodes grūšanā). Kopš 2000. gada M.Urtāns 33 reizes kronēts par Latvijas čempionu kā lodes grūšanā, tā diska mešanā.