Ziņas

Sports

Cēsnieki – NBA junioru līgā

Latvijā pirmo reizi startēs NBA Junioru līgas turnīrs basketbolā, ko rīko Latvijas Basketbola savienība, sadarbojoties ar vispārējās izglītības iestādēm. Turnīrā startēs arī Cēsu 1.pamatskolas komanda. NBA Junioru līgas starptautiskā programma darbojas Āfrikā, Āzijā, Eiropā un Ziemeļamerikā, tās ietvaros tiek rīkoti turnīri bērnu komandām, izmantojot NBA klubu identitāti.

Šajā sezonā NBA Junioru līgā piedalās vispārizglītojošo skolu meitenes (2004.gadā dzimušas un jaunākas) un puiši (2005.dzimšanas gads un jaunāki). Katru skolu var pārstāvēt viena komanda, kurā jābūt vismaz 10 spēlētājiem, tai skaitā vismaz trim meitenēm, vismaz vienai visu laiku jābūt laukumā.

Aizraujošākais, ka turnīrā mazie basketbolisti pārstāvēs nevis savu skolu, bet kādu no 30 NBA klubiem. Pagājušajā nedēļā Rīgā īpašā drafta ceremonijā katrai komandai tika pielozēts NBA klubs, kuru tā pārstāvēs. Spēlētāji un spēlētājas saņems sporta kreklus ar izlozētās NBA komandas simboliku.

Protams, katra skola cerēja tikt pie Ņujorkas “Kniks”, kurā spēlē Kristaps Porziņģis, vai San Antonio “Spurs”, kurā spēlē Dāvis Bertāns, krekliem, bet šie klubi cēsniekiem gāja secen. Cēsu 1.pamatskolas komanda šajā sezonā pārstāvēs Vašingtonas kluba “Wizards” krāsas.

Kopumā NBA Junioru līgā startēs 30 komandas, kas sadalītas divas konferencēs – Rietumi un Austrumi – un sešās grupās. Cēsu komanda spēlēs Austrumu konferences Vidzemes grupā kopā ar Limbažu 3.vidusskolu (pārstāvēs Šarlotes klubu “Hornets”), Madonas pilsētas 1.vidusskolu (Maiami “Heat”), Ogres sākumskolu (Orlando “Magic”) un Valmieras sākumskolu (Atlantas “Hawks”).

Katras grupas ietvaros komandas aizvadīs divu apļu turnīru, spēlējot četros sabraukumos: 17. un 24.novembrī, 8. un 15.decembrī, katra komanda aizvadīs divas spēles. Katras konferences astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, kas notiks 25. janvārī. Finālspēle un cīņa par 3. vietu notiks 11.februārī LBL Zvaigžņu spēles laikā.