Ziņas

Sports

Cēsnieki izcīna medaļas autokrosa čempionāta kopvērtējumā

Smiltenē, „Tepera” trasē, 27.augustā, tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta pēdējais, sestais posms. Pirms šī posma bija zināms tikai viens no sešiem čempioniem – cēsnieks Rihards Dainis 1600 klasē, tāpēc cīņas bija īpaši sīvas.

Riharda Daiņa dalība Smiltenē „1600” klasē noslēdzās ar dzinēja defektu pirmajā kvalifikācijā, esot brauciena vadībā. Labi, ka čempiona tituls jau bija nodrošināts posmu pirms sezonas beigām…

„2000 Super” klasē pa Latvijas autokrosa čempiona kļuva Ritvars Kārkliņš no Cēsīm, lai gan par dienas galveno varoni noteikti dēvējams priekuļnieks Rūdolfs Bogens. Viņš par spīti kūlenim laika kontrolē un dzinēja defektam vienā no kvalifikācijām, paspēja problēmu novērst, finālā no pēdējās rindas izcīnīt skaistu uzvaru un čempiona titulu. Tas gan pēc sacensībām tika anulēts – Rūdolfs tika diskvalificēts par mašīnas aizmugurējo riepu neatbilstību tehniskajiem noteikumiem. Līdz ar to čempiona tituls nonāca Kārkliņa rokās, Rūdolfs – vicečempions.

Ar 6.vietu debiju „2000 Super” klasē šajā posmā noslēdza šo rindu autors cēsnieks Mareks Dainis, bet 7.vietu savās pirmajās sacīkstēs „Mini” klasē izcīnīja Teodors Godiņš. Māris Rusmanis no Priekuļiem „Open 2500” klasē finišēja 5.vietā – šādu pašu vietu šosezon ieņemot arī kopvērtējumā. Aivars Kreijers no Liepas 2017.gada sezonu noslēdza 6.vietā, bet Jānis Balodis no Priekuļiem – 8.vietā. „Open 4500” kausa izcīņā uz kopvērtējuma 2. pakāpiena sešu braucēju konkurencē – cēsnieks Armands Plūme, kurš Smiltenē nestartēja.

Labākā komanda 2017.gada Latvijas autokrosā – Cēsu „Mexa / Melatlux Racing Team” vienība (Bogens, R.Dainis, Rusmanis). Šis nepāprotami bija cēsnieku gads…