Ziņas

Sabiedrība

Cēsnieki ir atsaucīgi asinsdonori

Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā izbraukumā Cēsīs asinis ziedoja 86 cilvēki.

VADC publiski informējis, ka asins krājums ir kritisks un cilvēku atsaucība ir ļoti vajadzīga. Situācija saasinājusies tāpēc, ka septembris sācies ar vairākiem smagiem nelaimes gadījumiem, kad cilvēku dzīvības glābšanai asinis bija īpaši nepieciešamas.

Lai cilvēki varētu ziedot asinis tuvāk dzīvesvietai, asinsdonoru centrs dodas izbraukumos. Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu komitejas izpilddirektore Marina Orlova, kas piedalās izbraukumu rīkošanā, informēja, ka Cēsīs asinis ziedot vēlējās 98 cilvēki, no kuriem to darīt varēja 86. Pirmo reizi par asins donoriem kļuva septiņi ziedotāji.

“Esmu ļoti pateicīga ikvienam, kurš nāk un vēlas palīdzēt! Cēsīs donoru dienas notiek regulāri četras reizes gadā, katru reizi vērojam nemainīgi augstu aktivitāti. Ja citviet ir divdesmit trīsdesmit cilvēki, tad pie mums skaits vienmēr ir tuvu simtam. Mēs gan informējam par gaidāmo donoru dienu, gan cilvēki paši zvana un interesējas, kad tāda būs. Tāpat tagad cilvēki vēlējās uzreiz noskaidrot, kad būs nākamā reize. Tā kā ziedotāji nāca līdz pat pēdējam brīdim, kad varēja nodot asinis, darbu beidzām pat pēc norādītā darba laika. Ir laba sajūta zināt, ka cilvēki vēlas atbalstīt, palīdzēt, prieks gan par tiem, kuri uzdrošinās to darīt pirmo reizi, gan tiem, kuri nāk regulāri un vaigā jau ir zināmi.”

VADC septembrī kopumā paredzēti 43 izbraukumi. Ņemot vērā šī brīža nelielos asins krājumus, ziedot aicināti visu asinsgrupu donori, bet jo īpaši cilvēki ar 0-, A-,B- un B+ asinsgrupu.