Ziņas

Sports

Cēsnieces – Latvijas kausa ieguvējas

Kausa ieguvējas. Cēsu Sporta skolas U15 meiteņu komanda treneres Janīnas Kalniņas vadībā izcīnīja Latvijas Volejbola federācijas kausu, visās finālturnīra spēlēs uzvarot trijos setos. Foto: no albuma

Teicamu panākumu Latvijas kausa izcīņā volejbolā guvusi Cēsu Sporta skolas (CPSS) U15 meiteņu komanda treneres Janīnas Kalniņas vadībā, kļūstot par kausa ieguvējām savā grupā. Pēc ilgiem gadiem atkal kāda meiteņu komanda tikusi pie uzvarētāju kausa.

Finālā, kas notika Daugavpilī, cēsniecēm nācās mēroties spēkiem ar Daugavpils BJSS, Rīgas Volejbola skolas, Limbažu un Salacgrīvas novada Sporta skolas, Liepājas rajona Sporta skolas komandām.

Cēsnieces turpināja jau apakšgrupā iesākto uzvaru sēriju, visas spēles pabeidzot trijos setos. Lai arī varētu domāt, ka uzvaras nāca viegli, trenere uzsver, ka cīņa bijusi par katru punktu: “Meitenes tiešām cīnījās par katru punktu, pēc turnīra arī līdzjutēji atzina, ka pirmo reizi redzējuši tādu cīņas sparu. Var teikt, ka šoreiz komanda darbojās kā komanda. Bija laba serve, serves uzņemšana, labs uzbrukums un pašaizliedzīgs darbs aizsardzībā. Nedēļu iepriekš ar šo komandu pavisam nedaudz pietrūka līdz trešajai vietai gadu vecāku meiteņu konkurencē, bet tas palīdzēja gūt rūdījumu šim finālturnīram. Meitenes noticēja, ka var uzvarēt, un to arī paveica.”

Varbūt pretinieces no lielo pilsētu komandām vienkārši nenovērtēja cēsnieces, taču J. Kalniņa saka, ka tā vis nebija. Rīgas Volejbola skolas trenere atzinusi, ka redzējusi cēsnieču spēli un viņas komanda cīnīsies ar pilnu atdevi, bet pret Daugavpili notika pēdējā spēle, un Cēsu meiteņu kontā bija trīs uzvaras.

“Pretiniecēm jau nebija, kur atkāpties, ja viņas vēl gribēja cerēt uz pirmo vietu. Cīņa bija ļoti sīva, īpaši man patika savu meiteņu parādītais raksturs otrajā setā, kad nonācām zaudētājos 18:22, tomēr spējām setu uzvarēt 25:23. Meitenes parādīja to spēli, ko māk, gāja “uz visu banku” un uzvarēja tik izšķirošā brīdī. Mājiniecēm sagādājām vienīgo zaudējumu, viņām pēc tam nācās pret Rīgas komandu cīnīties par otro vietu, jo pirmā jau bija aizņemta!”

Trenere atzīst, ka vasarā ieguldītais darbs treniņos, spēlējot pludmales volejbolu, devis labu sagatavotību un rezultātam kaut kad bija jābūt. Trenere ir lepna par savu komandu, un tas dod labu stimulu šim sporta veidam Cēsīs.

Tagad jaunajām volejbolistēm sākusies gatavošanās Latvijas jaunatnes čempionātam, kas sāksies decembrī.

Finālturnīru aizvadīja arī U-15 grupas zēnu komandas, arī šajā finālā spēlēja Cēsu Sporta skolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas puiši (treneri – Māris Krams un Normunds Šulte). Lai arī četrās spēlēs cēsnieki guva tikai vienu uzvaru, taču tieši šis panākums 3:0 pār Kuldīgu ļāva iegūt bronzas godalgas.

Valsts svētku nedēļā savu finālturnīru aizvadīja CPSS/ SVĢ U16 grupas zēni (M. Krams, N. Šulte), taču palika tūlīt aiz goda pjedestāla. Treneris Māris Krams atzīst, ka nedaudz pietrūcis prasmes un arī veiksmes: “Līdzīgā cīņā zaudējām Vecumniekiem, lai gan pēdējā setā bijām vadībā 23:18, bet spēli noslēgt savā labā neizdevās. Iekrita mums neveiksmīgs novietojums, nekādi neizdevās “noņemties”, sekoja virkne kļūdu, nācās samierināties ar ceturto vietu.”

Pagājušajā nedēļā finālturnīru Cēsīs aizvadīja U14 grupas zēni, pretendentu vidū uz kausu bija arī CPSS/ SVĢ komanda (M. Krams, N. Šulte). Pirmo posmu komanda aizvadīja veiksmīgi, izcīnot pirmo vietu grupā, taču finālturnīrā tik viegli neklājās. Piecās spēlēs izcīnīta viena uzvara, rezultātā – piektā vieta. Pēc spēles un spēku samēriem šī ir tā vieta, ko varēja iegūt, atzīst M.Krams: “Finālturnīrā trīs komandas bija pārākas par otrām trim, un no šī otrā trijnieka, kurā bijām arī mēs, ikviena varēja būt gan ceturtā, gan piektā vai sestā. Šajā vecuma grupā daudz izšķir auguma starpība, pēc šī rādītāja esam sestie, bet pēc spēles izpratnes – trešie vai ceturtie. Jāatzīst, ka dažas komandas ir progresējušas straujāk nekā mēs, tāpēc var teikt, ka vietu sadalījums ir likumsakarīgs.”

Treneris norāda, ka šobrīd komandā tiek strādāts pie savstarpējām attiecībām, lai, ja kaut kas nesanāk spēlē, komandā būtu iecietība, jo kļūdas ir katram.

“Ikvienam jāsaprot, arī mums, treneriem, ka puiši vēl tikai aug, veidojas, nobriest. Bija redzams, ka fināla spriedze kādā spēlētājā izpaužas vairāk, viņi ir satraukušies, nobijušies, un tad ikviens aizrādījums tiek uzņemts saasināti, pazūd spēles pavediens. Visi mācāmies, bet paldies puišiem par parādīto cīņas sparu, un katrs zaudējums dod izaugsmes iespējas,” teica M. Krams.

Vēl var pieminēt, ka pirmās kārtas spēles aizvadījuši U19 grupas jaunieši (Ģ. Mārtiņsons). Cēsu puiši ar 3:0 pārspēja Daugavpils BJSS 2.komandu, ar 1:3 zaudēja Jēkabpilij, un šis zaudējums nozīmēja, ka cēsnieki cīņā par medaļām nepiedalīsies. Viņiem jācīnās par 5.-8.vietu.