Ziņas

Sabiedrība

Cēsniece saņem Voldemāra Caunes balvu

Liepājas Latviešu biedrības namā. Pēc balvas saņemšanas kopīgam foto vienojās Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inese Majore (no kreisās), Balvu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Ligita Pušpure - arī balvas laureāte, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba un Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" vadītājs Juris Jirgens.Foto: No albuma

Vakar Liepājā, Liepājas Latviešu biedrības namā, tika pasniegtas Voldemāra Caunes balvas “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”. To šogad saņēma arī cēsniece – Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inese Majore.  Viņai apbalvojums piešķirts par informatīvi izglītojošu konferenču organizēšanu bērnu un pusaudžu bibliotekārajā apkalpošanā. Balvai cēsnieci ieteica Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas darbinieces.

“Prieks, ka darbu ar bērniem kāds novērtē,” daloties priekā par apbalvojumu savā Facebook profilā rakstījusi Inese Majore.

“Ir lepnums par to, ka mammas ikdiena, kas rit Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, ir priekpilna. Tas ir viņas sirds darbs. Mīlestība. Kaislība. Pārliecība. Un tas ir tik skaisti. Tie cilvēki, kuri var darīt savu sirds darbu, ir ļoti, ļoti laimīgi. Tāda ir arī mana mamma,” sociālā tīkla Facebook ierakstā atklāj Māra Majore – Linē.

Te jāpiemin, ka konkursu uz balvu organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka. Atzīmējot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas (CZB) 230. jubileju un bērnu bibliotēkas 60. gadadienu, kā arī godinot Voldemāra Caunes lielo ieguldījumu bērnu bibliotēkas dibināšanā, Liepājas CZB nodibināja ikgadēju balvu bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

“Ir prieks, ka ir pašvaldība, kas uzskata, ka darbs ar bērniem ir nozīmīgs. Turklāt to dara visas Latvijas mērogā,” portālam eDruva pastāstīja Inese Majore, norādot, ka šo balvu piešķir jau desmito gadu.

“Ar bērniem lieliski strādā bibliotēkā Taurenes pagastā, bet vispār cenšas visur, jo bērni ir galvenais. Ja ar viņiem nestrādāsim, nākotnē nebūs pieaugušo lasītāju. Bērni arī ir atsaucīgāki jaunumiem, ierosmēs, dažādiem uzdevumiem, pasākumiem. Kaut vai Bērnu žūrijā, tajā iesaistās un vairāk lasa jaunāko klašu skolēni, bet jauniešu vecumā jau saskatām problēmas. Jāatrod speciāla pieeja, lai pusaudžus iesaistītu grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pieaugušie arī ir jāiekustina, jāaizrauj ar ideju. Ja tas izdodas, tad arī pieaugušie cits citu sāk iesaistīt jaunāko grāmatu lasīšanā, piemēram, Vecāku žūrijā,” novērojumos dalās Voldemāra Caunes balvas laureāte I.Majore.

Vēl lielāku svaru šai balvai dod tas, ka laureāti tiek godināti gan ar goda rakstu un krāšņiem ziedu pušķiem, gan arī naudas balvu.

Pērn šo balvu Vidzemē ieguva arī Valmieras bibliotēkas īstenotā projekta “Lasi un tev sekos” darba grupa, vēl iepriekš no Vidzemes ar šo balvu apbalvotas Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Līga Fiļipova, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre Līga Bujane, Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļas bibliotekāre Ieva Račika, Gulbenes novada Līgo pagasta bibliotekāre Anita Markoviča un Aizkraukles bērnu bibliotēkas bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Tatjana Rjazanova.