Ziņas

Sports

Cēsis – Valmiera tomēr pieveikts

Pretī finišam. “Latvijas valsts mežu” MTB maratona posmā Cēsis – Valmiera līdz distances pēdējiem metriem cīnījās Uldis Ālītis (no labās) un cēsnieks Kaspars Serģis, kurš šajā cīņā tomēr palika otrais.Foto: no albuma

“Latvijas valsts mežu” MTB maratona sezona ierasti sākās ar posmu Cēsis – Valmiera, taču pandēmijas ierobežojumi sezonas sākumā neļāva to īstenot, tāpēc šogad tas bija kā piektais, priekšpēdējais, posms.

Tradicionāli braucēji sacenšas sporta    un tautas distancē, bet šoreiz gan tajās lielas atšķirības nebija, vien nieka pieci kilometri, bija jāveic attiecīgi 46 un 41 kilometrs.

Sporta distancē uzvarētājs noskaidrojās pēdējos metros, pat centimetros, un par nepilnu sekundi Uldis Ālītis (“DTG – MySport”) apsteidza cēsnieku Kasparu Serģi (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”).
Sarunā ar “Druvu” K. Serģis atzina, ka visu noteikusi pozīcija pirms pēdējā pagrieziena: “Jau no tilta abi cīnījāmies par labāku pozīciju pirms pēdējā līkuma, es rata tiesu viņam zaudēju. Mani nedaudz iespieda pret apmali, nācās uzsākt braucienu gandrīz no nulles, bet pēdējais posms ir pret kalnu, neko saglābt vairs nevarēju.”

Kopumā Kaspars nobraucis visu sezonu, pārstāvot komandu “Dobeles dzirnavnieks/ Feel­Free”, startējot gan šajā seriālā, gan “Vivus MTB” posmos. Abos kopvērtējumā iekļuvis labākajā desmitā.

“Cik šajā sezonā varēju izdarīt, tik arī izdarīju,” saka sportists. “Varbūt sezonas sākumu varēju nostartēt labāk, bet tur bija dažādi objektīvi apstākļi. Taču sezonas gaitā rezultāti uzlabojās, varu teikt, ka ar paveikto esmu apmierināts, ņemot vērā, ka šis tomēr tagad ir tikai vaļasprieks.”

Vēl var minēt, ka posmā Cē­sis – Valmiera sporta distancē V grupā K. Serģis bija pirmais, bet 8.vietā Rodžers Petaks (ZZK). V35 grupā 5.vietā Jānis Bērziņš, V50+ grupā uzvarēja Dzintars Osītis, bet 8.vietā finišēja Aldis Zelčs (“Virsotne/ MARMOT”).

Tautas distancē, beigu daļā veicot sekmīgu solo izrāvienu, uzvaru svinēja Mārtiņš Daļeckis (“Dako Ziemeļvidzeme”). S45+ grupā trešajā vietā Inna Juršēviča (SK “Priekuļi”).