Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs vakar degusi ražošanas ēka

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma 20 izsaukumus

Aizvadītajā diennaktī, no 4. aprīļa plkst. 6.30 līdz 5.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 20 izsaukumus, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa un precizē – 18 no izsaukumiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, savukārt divi uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 8.48 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz O.Kalpaka ielu Gulbenē, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.36.

Savukārt plkst. 17.25 izsaukums tika saņemts uz Zirņu ielu Cēsīs, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtama neliela gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī bija mainīts gāzes balons, tādēļ notikusi gāzes noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izvēdināt kāpņu telpu un darbus pabeidza plkst. 17.38.

Vēlāk, plkst. 18.58, tika saņemts izsaukums uz Ata Kronvalda ielu Cēsīs, kur vienstāvu ražošanas ēkā dega angāra jumta konstrukcijas un angārā esošās skaidas 200m² platībā. Ugunsgrēka likvidēšanās strādāja Cēsu, Valmieras un Siguldas ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 23.25.

Plkst. 20.24 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tirgus ielu Strenčos, kur dega atkritumi 2m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.55.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 14 kūlas ugunsgrēkus. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur pērnā zāle dega 1,5 hektāru platībā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību – ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka!