Ziņas

Izklaide

Cēsis uzstāsies dziesminiece Džudita Ouena

Foto: publicitātes

Rīt, 24. novembrī, plkst.19 Vidzemes koncertzālē Cēsis uzstāsies pianiste, dziedātāja un dziesmu autore Džudita Ouena (Judith Owen). Latvijā māksliniece koncertēs aktuālā albuma “Somebody’s Child” tūres ietvaros. “Albums aicina pievērst uzmanību dzīves svarīgākajām lietām, kuras nedrīkst palaist garām. Mūsdienās mēs esam tik ļoti aizņemti ar sevi, ka neievērojam, kas notiek ap mums,” saka mūziķe.

Aizvadītos divus gadus Ouena ir Braiena Ferija (Brian Ferry, “Roxy Music” līderis) koncerttūres viešņa, albuma dziesmas nospēlējot ASV, Kanādas un Eiropas klausītājiem; šogad, 9. oktobrī, Ferija koncerttūres ietvaros mūziķe uzstājās Tallinā, koncertzālē Nordea.

Dž. Ouenas dziesmās savijušies džežs, folks, souls, arī roks un popmūzika, bet viņas daiļradi kopumā raksturo dziesminieku žanra tradīcijās sakņota oriģinalitāte, inteliģence un stāstnieces talants, kas viņas sacerējumus padara par elegantām muzikālām novelēm, mūsdienu sabiedrības norišu komentāriem.

Džuditas talantu augstu novērtējuši ne vien daudzu valstu klausītāji un mūzikas kritiķi, bet arī radošie sabiedrotie: džeza dīva Kasandra Vilsone, blūzmenis Kebs Mo, folkroka leģenda Ričards Tompsons un citi prominenti mūziķi. Dziedātājas ierakstos piedalās visaugstākā līmeņa instrumentālisti kā, piemēram, basģitārists Lelands Sklars, kurš spēlējis tādu grandu Reja Čārlza, Nīla Daimona, Fila Kolinsa ierakstos.