Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs uzsākta tomātu stādīšana

Foto: no albuma

Lielākais tomātu un gurķu audzētājs Vidzemē z/s “Kliģeni” uzsācis jauno tomātu stādīšanu. Paredzams, ka pirmā raža jau tiks ievākta marta beigās, informē saimniecības pārstāvis Reinis Reķis.

Tomātu stādīšana “Kliģenos” sākusies par mēnesi agrāk, nekā citus gadus. Izvēlētas ir pircēju iecienītās šķirnes: dzeltenie plūmju tomāti un sarkanie lielaugļu tomāti. Kopumā iestādīts pushektārs, savukārt vēl 2,5 hektārus paredzēts stādīt kā ierasts februārī.

“Lēmums stādīt tomātus par mēnesi agrāk saistīts ar produkta veiksmīgo realizāciju pagājušajā sezonā – interese no patērētājiem par vietējo tomātu bija pietiekami augsta. Šogad plānojam palielināt ražas apjomu par pieciem procentiem, kā arī nodrošināt garāku audzēšanas sezonu,” saka saimniecības vadītājs Aleksandrs Raubiško.

Pērn uzņēmums strādājis ar 1,8 milj lielu apgrozījumu un tam izdevies paplašināt tirgus daļu Latvijā, piedāvājot dabīgi audzētus tomātus un gurķus.

Z/s “Kliģeni” dibināti 1992.gadā, specializējas tomātu, gurķu, ziedu audzēšanā, izplatot produkciju ar zīmolu “Dārznieks”. Saimniecība nodarbina 46 darbiniekus. “Kliģenu” stikla siltumnīcas aizņem četrus hektārus, kur tiek izaudzētas vidēji 410 tonnas gurķu un 720 tonnas tomātu.