Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs uz satikšanos aicina tautfrontiešus un domubiedrus

Cēsu Izstāžu namā šovakar plkst.18 aicināti pulcēties aktīvie tautfrontieši un domubiedri, informēja Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Kristīne Skrīvere.

Tikšanās tiek rīkota, lai kopīgi nosvinētu Latvijas Tautas frontes Cēsu rajona nodaļas dibināšanas 30 gadu jubileju.

Trešās atmodas laikā Cēsīm, cēsniekiem un visiem bijušā Cēsu rajona iedzīvotājiem bija īpaša, neizdzēšama nozīme brīvības atgūšanas ceļā. Ne velti tieši Cēsis bija Latvijas Tautas frontes otrā galvaspilsēta – šeit ļaudis bija aktīvi savos darbos un skaidri zināmu mērķi. Trešās atmodas redzamākais virzītājspēks Dainis Īvāns Cēsis sauc par “mūsu tautas nevardarbīgā karaspēka garīgo priekšpulku”.

Tas sākās kā septiņu cilvēku iniciatīva – veidot Tautas frontes atbalsta grupu Cēsīs. 1988.gada 26.augustā iniciatīvas grupa pirmoreiz sanāca uz oficiālu tikšanos. Divas nedēļas vēlāk – 11.septembrī tika nodibināta Latvijas Tautas frontes Cēsu rajona nodaļa, kuras sastāvā jau bija 658 cilvēku.

Cēsnieku dibinātā Latvijas Tautas frontes nodaļa kļuva par pirmo tautas frontes nodaļu Latvijā, tikai pēc mēneša – oktobrī – Rīgā notika Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongress.