Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs ūdens papildus nav jāfiltrē

Cēsīs uzdarbojas krāpnieki – viltus ūdens kvalitātes pārbaudītāji, kuri piedāvā dzīvoklī veikt dzeramā ūdens analīzi, bet pēc tam mēģina iestāstīt, ka no krāna tek gluži vai inde un tāpēc steidzīgi jāiegādājas ūdens filtrs.

Līdzīgi krāpnieki darbojušies jau Rīgā, Valmierā, Jelgavā un citviet Latvijā.

SIA “Vinda” tehniskajā daļā “Druva” uzzināja , ka pēdējās dienās uzņēmumam zvanījuši vairāki cēsnieki un jautājuši, vai filtru piegādātāji ir saistīti ar “Vindu”. Uzreiz jāsaka – “Vinda” nekādus ūdens attīrīšanas filtrus telefoniski nepiedāvā. “Par minēto firmu neko nezinām, un ar šiem produkta izplatītājiem mums nav saistības. Cēsīs ūdens atbilst visām normatīvu prasībām un nekāda papildu attīrīšana vairs nav nepieciešama. Cēsu ūdeni filtrēt nevajag. Ūdens tīklā pienāk jau attīrīts, un uzturā lietojamam ūdenim nav nedz dzelzs, nedz smago metālu piejaukumu,” skaidro “Vindas” speciāliste.

Daudzus lētticīgus cilvēkus šādam viltus ūdens ekspertam un tirdzniecības aģentam arī izdodas apvārdot, un no viņa tiek nopirkti būtībā bezjēdzīgi ūdens filtri, kas var maksāt gan pārdesmit, gan pārsimts eiro.
Šādos gadījumos modriem jābūt pašiem iedzīvotājiem, kuri piekrīt dzīvoklī ielaist tirdzniecības aģentus un ļauj pierunāt iegādāties pēc būtības nevajadzīgu filtru.

Kā “Druvai” stāstīja tie, kam zvanīts un izteikts piedāvājums, uzsākot sarunu, firmas nosaukumā tiekot lietots vārdiņš “eko” vai “ekoloģisks”, taču no pārējās boksterēšanas grūti sadzirdēt, kādu firmu zvanītājs pārstāv. Tāpat zvanītājs sarunā piemin arī kaut ko par Veselības inspekciju vai Pārtikas un veterināro dienestu. Vienmēr ir iespējams palūgt pārzvanīt un tikmēr noskaidrot, vai persona, kas zvanīja, tiešām pārstāv piesaukto inspekciju vai dienestu. Tālruņa numuru zvanītājs, visticamāk, ieguvis no kāda, kuru viņš iepriekš aptinis ap pirkstu un, pārdodot ūdens filtru, arī izprasījis tālruņa numurus kādiem paziņām, kurus arī varētu interesēt ūdens filtri.