Ziņas

Kriminālziņas

Cēsīs strīda laikā sieviete nodara smagus miesas bojājumus dzīvesbiedram

22.oktobra pēcpusdienā Cēsīs kādā dzīvoklī strīda karstumā sieviete nodarīja smagus miesas bojājumus dzīvesbiedram, kā rezultātā 1982. gadā dzimušais vīrietis mira notikuma vietā. Policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

22.oktobrī ap pulksten 14:30 Valsts policija saņēma informāciju, ka Cēsīs kādā dzīvoklī pie nenoskaidrotiem apstākļiem vīrietis guvis durtu brūci. Ierodoties notikuma vietā, policija konstatēja 1982. gadā dzimuša vīrieša līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm – durtu brūci. Notikuma vietā policija aizturēja divas sievietes – 1977. un 1984 gadā dzimušas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka starp vīrieti un viņa dzīvesbiedri kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlies konflikts, kura laikā 1984. gadā dzimusī sieviete nodarīja smagus miesas bojājumus dzīvesbiedram, kā rezultātā 1982. gadā dzimušais vīrietis mira notikuma vietā.

1984. gadā dzimušais sievietei tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Kriminālprocess ir sākts pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas, proti, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.