Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs spriedīs par koka izmantošanu arhitektūrā, amatniecībā un dizainā

Pēc nedēļas, 2.maijā, Cēsīs notiks starpdisciplināra konference par koku arhitektūrā, amatniecībā un dizainā, aģentūru LETA informēja Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Konferencē piedalīsies Latvijas un Austrijas, Somijas, Itālijas un Lielbritānijas arhitekti, rūpnieki, dizaineri, tehnologi, zinātnieki un amatnieki.

Lai pieteiktos dalībai konferencē, gūstot iespēju uzzināt, kā iespējams apvienot dizainu, mākslu, ražošanu un amatnieku prasmes, jāaizpilda pieteikšanās anketa “goo.gl/ZUQbia”. Skolēni, studenti un mācībspēki konferencē var piedalīties bez maksas. Konferencē tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā.

Starpdisciplinārā konference ievadīs izglītojošu pasākumu kopumu – koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākumu ciklu “Koka dienas”, kas Cēsīs norisināsies no 2.maija līdz 4.maijam. Aktivitāšu mērķis ir demonstrēt modernākās kokapstrādes tehnoloģijas, ražojumus ar augstu pievienotu vērtību un informēt par koka būvniecības priekšrocībām, izmaksām un pieejamību Latvijā.

No 3.mauja līdz 4.maijam apmeklētāji varēs apskatīt izstādi, kurā savus ražojumus un tehnoloģijas demonstrēs Vidzemes un Latvijas koka rūpniecības un amatniecības uzņēmumi. Izstādes laikā iecerēta dizaina konsultāciju darbnīca ar dizaineriem Čārlzu Berieru un Elīnu Bušmani, koka ēku dzīves cikla analīzes seminārs ar Helmutu Krapmaieru, kā arī problēmu konkurss, kurā uzņēmēji varēs formulēt uzdevumus, noteikt termiņus to risināšanai un izziņot balvas starpdisciplinārām komandām par labākajiem risinājumiem.

Būs iespēja apmeklēt arī koka ēku restaurācijas darbnīcu. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu pielietošanā. Tiks izstrādāts rīcības plāns vēsturiskās koka apbūves glābšanai un atdzimšanai Cēsīs.