Ziņas

Sports

Cēsis sporta elitē

Vienības laukumā. Cēsis bija orientēšanās sacensību galvaspilsēta, par to liecināja sportistu pārstāvēto valstu karogi.

Gaujas mežs un kalnainais apvidus pie Cēsīm, pulcējot interesentus slēpošanas un atpūtas parkā “Ozolkans”, pēc 21 gada atkal bija starptautiska arēna sportā. Pasaules kausa orientēšanās sportā stafetē Latvijas izlase Andris Jubelis, Edgars Bertuks un Rūdolfs Zērnis izcīnīja 5. vietu, Latvijai sagādājot vēl nebijušu sa­sniegumu Pasaules kausa izcīņas gaitā, kaut konkurence bija liela. A. Jubelis startēja kā pirmais un finišā ieradās kopā ar līderu grupu, atpaliekot tikai 45 sekundes no līdera šveicieša. Stafeti, dodoties Gaujas mežos, pārņēma E. Bertuks, noturot komandu ātrāko desmitniekā. Teicami trešo etapu veica Rūdolfs Zērnis, no uzvarētāja, Zviedrijas komandas pārstāvja, atpaliekot četras minūtes 30 sekundes.

   * MAIŅA. Andris Jubelis nodod stafetes kociņu Edgaram Bertukam. FOTO: Jānis Līgats

Par distanci pie Cēsīm R. Zērnis sacīja, ka veicis to gandrīz nekļūdoties, visos etapos stabili. Vēl augstāku vietu komandai iegūt gan nebijis iespēju. “Norvēģis burtiski no manis aizskrēja,” tā konkurenta spēku un ātrumu raksturoja R. Zērnis.

Latviju Pasaules kausa stafešu 3. posma sacensībās sievietēm labāko sešiniekā ieveda Latvijas pirmā komanda. Pirmo etapu veica Inga Dambe, kura stafetes maiņu starp 30 konkurentēm sasniedza 17. vietā, četras minūtes 26 sekundes aiz līderēm no Zvied­rijas. Uzlabot rezultātu, komandu paceļot divas vietas augstāk, izdevās Laurai Vīķei. Ar īpaši veiksmīgu sniegumu Sandra Grosberga Latviju kopvērtējumā pacēla līdz 6. vietai.

  * VECPILSĒTĀ. No kontrolpunkta viduslaiku pils pakājē cauri pils dārza vārtiem uz Rožu laukuma pusi skrien Inga Dambe. FOTO: Dagnis Kaņepe

Sandras orientēšanās sporta talants atklājies, mācoties Straupes pamatskolā, attīstīts ģimnāzijas gados Cēsīs, tagad tiek spodrināts līdztekus žurnālistikas studijām. Pasaules kausā Cēsīs sparu devusi apziņa, ka diez vai kādreiz vēl notiks tāds brīnums – iespēja startēt starptautiskās sacensībās pašas mājās. “Zināju, ka komandas biedrenēm nebija sanācis tas, ko bijām plānojušas,” tā sācies starts 3. etapā. “Ja godīgi, pirms starta bija sajūta, ka tikai mājas sajūtas dēļ spēju savākties un izdarīt to, ko es šeit protu izdarīt,” pēc sacensībām sacīja Sandra Gros­berga.

Arī līdzjutēji bija aicināti doties līdzīgās distancēs kā pasaules klases sportisti, līdztekus notika sacensības vidējā distancē “Cēsis OPEN”. Slēpošanas un atpūtas parka “Ozolkalns” apkārtnē startēja orientēšanās klubu aktīvākie un rezultatīvākie dalībnieki. Kop­vērtējumā, kuru aprēķināja pēc vidējās distances un sprinta rezultātu summas, elites grupā sievietēm uzvaru guva Kristīne Bertuka no sporta kluba “CPSS/Meri­diāns/Pārgauja”. Sieviešu elites dalībniecēm bija jāveic 4,8 km gara distance ar 260 m kāpumu. Tehniski sarežģīto un fiziski grūto distanci Kristīne Bertuka veica stundā 36 sekundēs.

   * OZOLKALNĀ. Latvijas vīriešu izlasē Rūdolfs Zērnis Latvijai Pasaules kausa sacensību Nāciju kopvērtējumā sagādā 5. vietu. FOTO: Ojārs Millers