Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs šovasar plānots izbūvēt Raiņa-Piebalgas ielas krustojuma rotācijas apli

Šodien Cēsu novada domes Finanšu komitejā pieņemts lēmums šovasar izbūvēt rotācijas apli Raiņa un Piebalgas ielas krustojumā, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Krustojuma pārbūvei ir izstrādāts būvprojekts, un, kā uzsver Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), darbiem obligāti būtu jābūt pabeigtiem līdz pilsētas 810 gadu jubilejas svinībām, kas sāksies šī gada 22.jūlijā.

“Projekta realizēšanas gaitā nevajadzētu rasties laika nobīdēm, jo šajā vietā nav jāveic papildu darbi: piemēram, arheoloģiskā izpēte, kā tas ir citviet pilsētā. Vienīgie šķēršļi varētu būt nepietiekami dziļi izbūvētie esošie inženiertīklu kabeļi,” stāstījis Rozenbergs.

Rotācijas aplis būtiski vienkāršos satiksmes plūsmu, uzlabos drošību un paātrinās šī krustojuma šķērsošanu, kas nereti ir bijis sarežģīti nepieredzējušākiem satiksmes dalībniekiem. Projekta laikā tiks demontēti luksofori.

Apļa izbūve sākotnēji bija plānota 2017.gadā, pēc šogad plānotās Stacijas laukuma izbūves. Taču, ņemot vērā iedzīvotāju viedokli sabiedriskajā apspriešanā par Stacijas laukumu, deputāti pieņēma lēmumu laukuma būvprojektu pilnveidot, iekļaujot tā risinājumos iedzīvotāju vēlmes. Tas attiecīgi nobīda Stacijas laukuma projekta realizācijas sākšanas termiņus. Tāpēc, lai optimāli izmantotu būvniecībai piemērotus laikapstākļus, Rozenbergs rosināja pārcelt rotācijas apļa izbūvi uz šo gadu. Izbūvēts rotācijas aplis un izveidotas pagaidu autobusu iekāpšanas platformas Raiņa ielā, ļautu vasaras beigās sākt Stacijas laukuma pārbūvi.

Galējo lēmumu par apļa izbūvi domes deputāti pieņems 31.marta sēdē.