Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs saruks tarifs

No šodienas stāsies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes apstiprinātie jaunie, zemākie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA “Cēsu siltumtīkli”, aģentūrai LETA pavēstīja regulatorā.

Cēsu pilsētas iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā 60,7 eiro par megavatstundu (EUR/MWh), neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Līdz šim uzņēmums piemēroja siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, kas regulatorā tika apstiprināti 2013.gada 14.augustā pie mainīgām dabasgāzes tirdzniecības cenām. Tarifs galalietotājiem bija 61,57 EUR/MWh, kas atbilst dabasgāzes apgādes komersanta pēdējai publicētajai dabasgāzes tirdzniecības cenai 17,55 EUR/MWh jeb 184,97 eiro par tūkstoti normālkubikmetru (EUR/tūkst.nm3).

Pēc SPRK vēstītā, “Cēsu siltumtīkli” sākotnēji iesniedza tarifu projektu, kas aprēķināts pie dabasgāzes tirdzniecības cenām no 128,06 EUR/tūkst.nm3 līdz 369,95 EUR/tūkst.nm3. Ņemot vērā, ka komersants 2017.gada 12.jūnijā noslēdza dabasgāzes tirdzniecības līgumu uz vienu gadu ar fiksētu dabasgāzes cenu, siltumenerģijas tarifu projekts ir precizēts un aprēķināts viens siltumenerģijas gala tarifs – 60,7 EUR/MWh.

Apstiprināto gala tarifu veido siltumenerģijas ražošanas tarifs – 38,23 EUR/MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs – 19,45 EUR/MWh, kā arī siltumenerģijas tirdzniecības tarifs – 2,23 EUR/MWh.

“Cēsu siltumtīkli” siltumenerģiju ražo piecās katlumājās ar kopējo uzstādīto siltuma jaudu 38,17 megavati. Atbilstoši “firmas.lv” informācijai uzņēmums pieder SIA “Enerģijas risinājumi”, kas līdz 2014.gadam piederēja Guntaram Kokorevičam, bet patlaban tās īpašnieks ir AS “TAK investīcijas”.

“TAK investīcijas” īpašnieki nav publiski pieejami, bet tās padomē strādā Kokorevičs, Harijs Krongorns un Jānis Bērziņš, bet valdē – Jānis Vabulis un Ēriks Timpars.

“Cēsu siltumtīkli” pērn strādāja ar 2,838 miljonu eiro apgrozījumu un 544 788 eiro peļņu.