Ziņas

Izklaide

Cēsīs sākas Rokfilmu festivāls

Šodien Cēsīs sākas un līdz 28.augustam norisināsies Rokfilmu festivāls, kas šogad apmeklētājiem ļaus nedēļas nogali pavadīt īstā “filmu Vudstokā”, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Madara Enzele.

No klasiskā roka līdz “punk” un “folk metal” – Rokfilmu festivāls piedāvās filmas par rokmūziku, kā arī filmu saturam īpaši piemeklētu pašmāju grupu koncertus.

“Rokfilmu festivāls tev ir burtiski paradīze, ja mīli rokmūziku un kaut kādu iemeslu dēļ arī kino. Brīnos, kā nevienam nebija ienācis prātā kaut ko tādu noorganizēt jau senāk. Un Cēsis – jā – tā ir ideāla vieta, kur tam notikt arī turpmāk,” izteicies mūzikas žurnālists Uldis Rudaks.

Festivālā šogad paredzēta īpaša programma rokmūzikas grandu piemiņai. Uz āra kino skatuves Rožu laukumā būs redzamas filmas ar Princi (filma “Purple Rain”) un Deividu Boviju (filma “The Hunger”), kā arī Mārtiņš Šmits lasīs lekciju par pasaku filmu “Labirints”, kurā spēlē Bovijs.

Par festivāla muzikālo programmu rūpēsies grupas “The Pink Elephant”, “Green Novice”, “Židrūns”,”Kiss of the Dolls” un “Fonoplāns”. Iesildīšanas koncerti notiks pirms filmām, kā arī plašāki koncerti starp filmām tirgus paviljonā un sestdienas “afterparty” mākslas telpā “Mala”.

Festivālā būs arī brīvais mikrofons, kas uz āra skatuves Rožu laukumā plānots visu 27.augustu. Aicināts piedalīties jebkurš, kam sirdī mājo roks un muzikāls eksperiments – interesenti aicināti sūtīt pieteikumu e-pastā “info@rockfilmfestival.lv”, norādot apvienības sastāvu, iecerētā priekšnesuma un iecerētā eksperimenta aprakstu, kā arī atbildīgās personas kontaktinformāciju.

Festivālā būs plaša programma visām gaumēm trīs dienu garumā, kas noslēdzas ar āra kinoseansiem Rožu laukumā un “afterparty” līdz rītam.

Papildus seansiem un koncertiem festivālā būs pazīstamu roka mūziķu “jam” sesijas ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) dalībniekiem, divas naktis telšu pilsētiņā pašā Cēsu centrā – vecajā futbola stadionā un kopējas vēlās brokastis visiem pasākuma apmeklētājiem mākslas telpā “Mala”, Latvijas mūzikas video zelta fonds, kā arī seminārs un darbnīca par mūzikas klipu radīšanu un grupu vizuālās identitātes pilnveidi disku vāciņos, logo un plakātos.

Festivālu atbalsta Cēsu pilsētas dome, ASV vēstniecība Latvijā, “Bursh” alus darītava, radio “Naba”, LNSO, kā arī mākslas telpa “Mala”.