Ziņas

Sports

Cēsīs sākas Pasaules kausa posms orientēšanās sportā

Šodien ar vidējām distancēm dāmām un kungiem Cēsu apkārtnē sākas Pasaules kausa posma orientēšanās sportā. Vidējās distances sacensības sāksies plkst.10 un noslēgsies apmēram plkst.16, bet plkst.16.30 paredzēta uzvarētāju apbalvošanu. Latviju vidējā distancē grasās pārstāvēt 2012.gada pasaules čempions Edgars Bertuks, divkārtējs Eiropas vicečempions Mārtiņš Sirmais, Andris Jubelis, Rūdolfs Zērnis, Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers, Inga Dambe, Laura Vīķe, Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Līga Valdmane un Laura Leiboma.

Pasaules kausa posmā sestdien risināsies stafetes, bet svētdien – sprints.

Sacensībās, kas orientēšanās sportā nozīmīguma ziņā ir tūlīt aiz pasaules čempionāta, piedalīsies apmēram 260 sportisti no 27 valstīm.

2017.gada Pasaules kausa uzvarētāji tiks noteikti pēc kopumā desmit sacensībām četrās valstīs. Pasaules kausa pirmais posms šogad maija beigās notika Somijā, tālāk sekoja Pasaules kausa posms Igaunijā, savukārt pēc Latvijas posma septembra un oktobra mijā notiks etaps Šveicē.

Pasaules kausa rangā šobrīd augstākās vietas starp Latvijas sportistiem ieņem Grosberga, kura atrodama 41.vietā sieviešu konkurencē un Pauliņš, kurš ieņem 47.pozīciju vīriešu konkurencē. Dāmu konkurencē Dambe ir 44., Puķīte 75., bet Valdmane 88.vietā, bet vīru konkurencē Sirmais ir 65., Zērnis 70., bet Jubelis 77.pozīcijā. Šajā rangā nav Latvijas vadošā orientierista Bertuka, jo viņš šogad operācijas dēļ startējis tikai pasaules čempionāta stafetē, kas rangā neskaitās.

Jūlija sākumā Igaunijā notikušajā pasaules čempionātā vidējā distancē Dambe izcīnīja 11.vietu, bet Grosberga ierindojās 26.pozīcijā. Savukārt vīriem Sirmais izcīnīja 24.vietu, bet Jubelis bija 28.pozīcijā.

Kā zināms, nākamajā gadā no 4. līdz 11.augustam Latvijā risināsies pasaules čempionāts – sprinta sacensības tiks aizvadītas Rīgas ielās, kamēr pārējie starti notiks Siguldas apkārtnē.

Līdz šim vienīgo reizi Pasaules kausa posms Latvijā noticis 1996.gadā.

Šim Pasaules kausa posmam sieviešu konkurencē pieteiktas desmit Latvijas orientieristes – Inga Dambe, Laura Vīķe, Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Līga Valdmane, Elizabete Blūmentāle, Laura Leiboma, Signe Sirmā, Vilma Alberinga un Magda Cigle. Savukārt vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs 11 sportisti – Andris Jubelis, Rūdolfs Zērnis, Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, Artūrs Pauliņš, Artjoms Rekuņenko, Dāvis Dišlers, Andris Kivlenieks, Uldis Upītis, Jānis Tamužs un Jānis Kūms.