Ziņas

Sabiedrība

Cēsis piesaista uzņēmējus

Atkal saimniekos. Degvielas uzpildes stacijaFoto: Māris Buholcs

“Saulrītos”, Piebalgas ielas galā, jau piecus gadus ir valdījis panīkums. Agrākās degvielas uzpildes stacijas, kafejnīcas un viesnīcas vietā skatam pavērās vien izdemolētas telpas, izsisti logi un nekārtība. Teritorija netika apsargāta un apsaimniekota, tāpēc tā kalpoja par “izklaides” vietu noteiktiem sabiedrības slāņiem.

Savulaik cēsnieku un pilsētas viesu iecienītās vietas saimnieks “Vidzemes nafta” pieteica maksātnespēju, un kreditori nobalsoja par bankrota procesa uzsākšanu, kam sekoja vairākas neveiksmīgas nekustamā īpašuma izsoles. Tikmēr īpašums faktiski bija atstāts bez saimnieka gādības.

Nu par “Saulrītu” saimniekiem ir kļuvusi SIA “Otrā sabiedrība”, solot pilsētniekiem patīkamas pārmaiņas. Uzņēmuma īpašnieks Māris Makstenieks gan neslēpj sarūgtinājumu par sabiedrības attieksmi pret apkārtējo vidi: “Gadu gaitā te daudz kas ir pabojāts, viss, ko varēja aiznest, ir aiznests, žēl, ka mūsu sabiedrība neprot cienīt citu cilvēku īpašumu. Taču svarīgākais ir, ka šī vieta atkal atdzims. Piecus gadus te viss bija apstājies, jo iepriekšējam īpašniekam nebija juridiski sakārtoti dokumenti, arī iepriekšējais maksātnespējas administrators nesteidzās, un īpašums tika atstāts likteņa varā. Tiesai ieceļot jaunu maksātnespējas administratoru, kurš savu darbu paveica ātri un profesionāli, nu ir atrisinātas visas juridiskās nepilnības.” Jaunais saimnieks arī izsaka cerību, ka pilsētnieki ir pamanījuši, ka ir uzsākta īpašuma sakārtošana un tas mazinās vēlmi to postīt.

SIA “Otrā sabiedrība” plāno sakārtot teritoriju un atjaunot tajā uzņēmējdarbību. Jau šomēnes te darbu sāks degvielas uzpildes stacija “Virši – A”, nedaudz vēlāk – arī kafejnīca un viesnīca. M.Makstenieks sola jaunas darbavietas pilsētniekiem, taču vienlaikus secina, ka labus darbiniekus atrast nav viegli, jo tiem, kuri tiešām grib strādāt, darbs jau ir.

Uzņēmējs pozitīvi vērtē uzņēmējdarbības vidi Cēsīs – pilsēta piesaista arvien vairāk investoru, kas apliecina, ka viņi šo vietu novērtē kā labvēlīgu biznesa attīstībai: “Iespējams, būtu vienkāršāk, ja konkurence būtu mazāka, taču tas ir arī kā dzinulis, kas nemitīgi liek domāt par attīstību, lai piesaistītu klientus ir jāstrādā radoši un kvalitatīvi.”

Lai teritoriju pilnībā sakārtotu, ir vajadzīgs laiks, taču M.Makstenieks jau šobrīd ir pārliecināts, ka “Saulrīti” ir laba vieta biznesam un ir apņēmības pilns šo vēl nesen pamestībā atstāto teritoriju pārvērst sakārtotā un pilsētnieku iecienītā vietā.

Sarmīte Feldmane