Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs rekonstruēs stadionu

Vakar, parakstot līgumu starp Cēsu novada pašvaldību un pilnsabiedrību “ReRe vide 1”, dots apstiprinājums Cēsu pilsētas stadiona pārbūves un modernizācijas darbiem.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots, celtniecības kopējās izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, kam piesaistīts 1,5 miljonu eiro valsts līdzfinansējums.

Kā solījuši būvuzņēmēja pārstāvji, darbi tiks sākti maksimāli ātri, kā pirmos šogad veicot zemes darbus, kas saistīti ar rakšanu un komunikāciju izbūvi, kamēr to ļaus laikapstākļi.

dsc_0526Darbu pirmā kārta, izbūvējot zonas vieglatlētikai, futbolam, pludmales un klasiskajam volejbolam, basketbolam, āra trenažieriem, kā arī rotaļu laukumu, ilgs 12 mēnešus. Otrajā kārtā tiks izbūvētas tribīnes, bet trešajā – laukums florbolam un slidotavai. Rekonstrukcijas darbos iekļauta arī apgaismojuma izbūve.

“Tas ir ilgi gaidīts objekts cēsniekiem, un prieks, ka tas no sapņa nu pārtaps par realitāti,” akcentējis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), piebilstot, ka “stadionā nekādi modernizācijas darbi nav notikuši teju 40 gadus, tāpēc ir gandarījums, ka būvuzņēmējs gatavs sākt darbus pēc iespējas plašāk, lai objektu nodotu laikus – nākamajā gadā”.

Būvniecības konkursa rezultāti tika pārsūdzēti, taču Iepirkumu uzraudzības birojs pārsūdzības neatzina par pamatotām un atļāva slēgt līgumu. Ja šādas aizkavēšanās nebūtu bijis, darbus būtu bijis iespējams sākt jau augusta sākumā.

Kā komentēja objekta būvuzraugs Māris Jurēvičs, galvenais stadiona būvniecībā esot precizitāte. Pieredze ar līdzīgiem objektiem esot gūta Saldū un citviet Latvijā. “Stadionu jābūvē kā torti – pa slāņiem un akurāti. Tad tas nesīs prieku, sportisti negūs traumas, un, kārtīgi ekspluatēts, stadions kalpos ilgi,” uzsvēra būvuzraugs.

Stadions kalpos arī kā dažādu valsts sektoru treniņu bāze, kurā fizisko sagatavotību varēs uzlabot gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo darbinieki, gan Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas mācībspēks un audzēkņi, kā arī Cēsu 27.kājnieku bataljona zemessargi.

Stadiona rekonstrukcija tiks veikta tā, lai tas atbilstu starptautiskajām vieglatlētikas stadiona prasībām. Tajā būs seši skriešanas celiņi pa pašreizējo 400 metru apli, kā arī astoņi celiņi 100 metru taisnē. Celiņu segums būs no gumijas granulām. Futbola laukuma segums arī būs sintētisks un atbilstošs UEFA standartiem.

Stadionu papildinās arī citu vieglatlētikas disciplīnu sektori ar iespējām sacensties augstlēkšanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas un lodes grūšanas disciplīnās.

Ņemot vērā dažādu sporta veidu popularitāti cēsnieku vidū, stadionā būs arī atsevišķs īpaši izbūvēts sektors pludmales volejbolam un pludmales tenisam ar paaugstinātu žogu. Sektorā paredzēti četri laukumi, no kuriem trīs būs izmantojami treniņiem, bet viens laukums, pie kura tiks izvietotas arī mobilās tribīnes, – sacensībām.

Tāpat sporta piedāvājuma klāstu papildinās divi universālie laukumi ar gumijas granulu segumu, uz kura būs marķējumi, lai uz tiem varētu spēlēt gan basketbolu, gan klasisko volejbolu. Viens no tiem paredzēts treniņiem, bet viens – sacensībām. Tam blakus būs mobilās tribīnes. Laukumi būs aprīkoti ar visu nepieciešamo – groziem, tīkliem u.c. aprīkojumu, kas būs mobils un noņemams.