Ziņas

Uzņēmējdarbība

Cēsīs notiks seminārs par dzīvokļu izīrēšanas iespējām tūristiem

Trešdien, 15.martā, Cēsīs notiks seminārs uzņēmējiem un privātpersonām, kuras jau izīrē vai vēlētos izīrēt dzīvokļus tūristiem, informē Cēsu Kultūras un Tūrisma centra pārstāve Santa Niedola.

Viesi, kuri ieradušies Cēsīs no Latvijas un visas pasaules, arvien biežāk interesējas par vairāku dienu atpūtu Cēsīs un apkārtnē, un ir ļoti svarīgi, lai pilsēta spētu nodrošināt viesiem nepieciešamo naktsmītņu skaitu, skaidro Niedola.

Vasaras periodā pilsētā ir plānoti lieli, vairāku dienu pasākumi, kā, piemēram, Sarunu festivāls “Lampa”, Cēsu pilsētas svētki, Cēsu Mākslas festivāls, Latvijas V Olimpiāde. Pašvaldība prognoze, ka šie pasākumi papildus individuālo tūristu un tūristu grupu pieplūdumam ikdienā vienuviet pulcēs arī vairākus tūkstošus apmeklētāju no visas Latvijas.

“Skaidrs, ka ir nepieciešamība apzināt un attīstīt naktsmītņu piedāvājumu pilsētā, un tas ir rosinājis Cēsu Tūrisma informācijas centra (TIC) speciālistus veidot datu bāzi ar dzīvokļu un apartamentu īpašnieku kontaktiem tālākai sadarbībai,” norāda Niedola. Viņa piebilst, ka šādas dzīvokļu un apartamentu datu bāzes izveide būtu kā abpusēji vērtīgs rīks, lai informētu pilsētas viesus par pieejamu naktsmītni, kā arī brīvo dzīvokli padarītu par iespēju īpašniekiem gūt papildus ienākumus, jo tieši par apartamentiem un dzīvokļiem ceļotāji interesējas visbiežāk.

Seminārs notiks plkst.16 Cēsu Jaunās pils semināru zālē, Pils laukumā 9.