Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiks Sarunu skolas LAMPA nodarbība “Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos”

Ikviens Cēsu iedzīvotājs un viesis aicināts uz Latvijas Debašu asociācijas “QUO tu domā?” valdes locekļa Rasmusa Filipa Geka praktisko nodarbību “Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos”, kas notiek Sarunu skolas LAMPA ietvaros. Cēsnieki uz nodarbību gaidīti 5. aprīlī plkst. 18:00 Koprades mājā “Skola6”, Skolas ielā 6.  Dalība – bez maksas.

 

“Nodarbība vēstīs par kritiskās domāšanas un zinātnisko metožu efektīvu izmantošanu argumentu veidošanā un lēmumu pieņemšanā,” par tās pamatideju stāsta Rasmuss Filips Geks, Latvijas Debašu asociācijas “QUO tu domā?” valdes loceklis, domnīcas PROVIDUS pētnieks, augstskolu debašu turnīru tiesnesis, kā arī aktīvs argumentācijas un kritiskās domāšanas darbnīcu vadītājs. “Tās laikā būs iespēja rast atbildes uz plašu jautājumu loku, kā arī iegūt praktiskas, dzīvē pielietojamas prasmes. Ko nozīmē kritiskā domāšana? Kā darbojas zinātniskā metode? Kā būvēt spēcīgi pamatotu argumentu? Kādi ir pierādījumi, ar kuru palīdzību tiek pamatoti apgalvojumi? Kādas ir biežāk izplatītās loģikas kļūdas, kuras iezogas cilvēku argumentos?”

Nodarbība ir bez maksas, uzrādot biļeti (drukātā veidā vai viedtālrunī), kam var pieteikties šeit: https://bit.ly/2I46uIt. Ierašanās no plkst. 17:30.

Sarunu skola LAMPA ir astoņu praktisku nodarbību cikls, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā – pavasara un rudens sezonās. Četras nodarbības notiek Rīgā, bet vēl četras – lielākajās Latvijas pilsētās, tai skaitā Cēsīs. To mērķis ir izkopt demokrātiskās sarunāšanās kultūru Latvijā – cilvēki sarunājas cieņpilni, uzklausa, un, kas svarīgi, pieņem, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tam var piekrist. Nodarbībās ikviens interesents varēs iegūt zināšanas un praktiskas iemaņas, ko pielietot dzīvē un saskarsmē ar citiem cilvēkiem. Sarunu skolu LAMPA atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, nodarbību Cēsīs – Cēsu novada pašvaldība un Koprades māja “Skola6”.