Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiks profesora Kaščejeva lekcija par fiziku

Šodien plkst.17 Cēsu Valsts ģimnāzijā notiks profesora Vjačeslava Kaščejeva lekcija, kurā aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas vairāk uzzināt par modernās fizikas lielākajiem jautājumiem un izaicinājumiem.

Kā aģentūru LETA informēja apbalvojuma “Laiks Ziedonim” komunikācijas projektu vadītāja Inga Zālīte, lekcijā tiks runāts, piemēram, par to, vai 20.gadsimtā atklāts viss iespējamais par fizikālajām likumsakarībām, vai fizikā pastāv arī vēl neatklātas lietas, kā arī kādu tehnoloģiju attīstība un pielietošana sekmēs nākotnes eksakto zinātņu jomu.

Profesors stāstīs par savu skatījumu uz fizikas nozari, kas balstās viņa pieredzē kvantu fizikas pētījumos.

“Tikai Dieva brīnums var izkustināt 20.gadsimta pirmajā pusē atklātos fizikas stūrakmeņus – kvantu mehāniku, relativitātes teoriju un Einšteina gravitācijas vienādojumus. Pirmie divi veido pamatu visa ikdienišķā fizikai, bet Einšteina gravitācijas teorija ļauj fiziķiem izzināt Visuma izcelšanos un attīstību. Tagad, 21.gadsimtā, fiziķu meklējumi un cīņas notiek divās frontēs. Kādās frontēs un par ko ir šīs cīņas, par to runāsim Cēsīs,” atklājis Kaščejevs.

Profesors ir apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2014.gada nominācijas zinātnē laureāts, kurš šogad pirmo reizi kopā ar fondu “Viegli” un Jauno fiziķu skolu īsteno projektu vidusskolu jauniešiem “Fizikas pavasaris”.

LETA