Ziņas

Izklaide

Cēsīs notiks mūzikas festivāls “Galantais klavesīns”

Novembrī Cēsīs jau 13.reizi notiks mūzikas festivāls “Galantais klavesīns”, aģentūru LETA informēja Cēsu novada domes komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Koncerts aizsākās 2002.gadā, kad pilsēta ieguva vērtīgu instrumentu – pēc flāmu 17.gadsimta meistara Rukersa parauga būvētu klavesīnu, kas tapis Igaunijā, Pētera Talves darbnīcā. Šogad festivāla programmā ir divi koncerti, kas notiks Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Svētdien, 1.novembrī, plkst.17 koncertzālē notiks koncerts “Bahs un Bītli”, savukārt 8.novembrī plkst.17 – koncertzāles Ērģeļzālē izskanēs kamermūzikas koncerts ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagogu un audzēkņu piedalīšanos.

Koncertā “Bahs un Bītli” piedalīsies Ieva Saliete, Lelde Krastiņa (klavesīni), Arigo Štrāls (alts) un Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis).

Koncerta pirmā daļa atvēlēta dižā meistara Johana Sebastjana Baha mūzikai, godinot komponistu viņa 330.gadskārtā. Mūsdienu mūziku koncerta otrajā daļā pārstāvēs Riharda Dubras opuss klavesīnam solo “Super flumina Babylonis”, Londonā dzīvojošās bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas “Svīta senā stilā” altam, klavesīnam un stīgām, kā arī vecās un labās “The Beatles” melodijas slovāku komponista Pētera Breinera dzirkstošā un asprātīgā aranžējumā stīgu orķestrim un klavesīnam. Abi pēdējie skaņdarbi Latvijā skanēs pirmo reizi.

Koncerta biļešu iepriekšpārdošana notiek mājaslapā “www.bilesuparadize.lv”.

Savukārt kamermūzikas koncerts 8.novembrī plkst.17 būs mūzikas pēcpusdiena, ar kuru pedagogi un audzēkņi atklās koncertu ciklu, kas veltīts skolas 90.jubilejai.

Interesantu kolorītu koncerta programmai blakus tradicionāliem kameransambļiem piešķirs klavesīna un ērģeļu duets. Dažādu laikmetu mūziku atskaņos Elita Ezermale (flauta), Ilze Petrovska (čells), Lelde Krastiņa (klavesīns), Sandra Tamane (ērģeles) un senās mūzikas ansamblis, ar kuru kopā muzicēs arī skolas direktors Vigo Račevskis (sitaminstrumenti).

Ieeja kamermūzikas koncertā ir bez maksas.

Festivālu organizē Cēsu Kultūras centrs ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Cēsu novada pašvaldības atbalstu. Festivāla mērķis ir parādīt klavesīnu muzikāli daudzveidīgi – gan kā solo instrumentu, gan arī iekļaujot to dažādu ansambļu, orķestra sastāvā. Papildu informācija pieejama, zvanot 64122537, rakstot e-pastu uz adresi “kultura@cesis.lv” vai arī mājaslapā “www.kulturascentrs.cesis.lv”.